#10471Reklamace HDD

14.04.2016, před 8 lety

Vincent Vilcko

16.10.2014 som zakupil Alza Gamebox 265.
Po roku a pol (10.4.2016) sa zacali objavovat chyby HDD. (windows system log). Po spusteni utility od vyrobcu HDD (Seagate) bol disk vyhodnoteny ako chybny. Kontaktoval som vyrobcu a ten mi obratom zaslal potvrdenie ze mi HDD vymenia bez akychkolvek dotazov. Reklamacny technik Alza bol s tymito skutocnostami oboznameny. Problem a pre mna nelogicky krok je:
"Ak by ste si zakupili len osobitne HDD, vymenili by sme Vam kus za kus. Ale tym, ze ste si zakupili celu zostavu, musite na reklamaciu priniest celu zostavu."
To ale samozrejme z mojho pohladu je absolutne nelogicke a nedostacujuce riesenie. HDD som si uz svojpomocne vymenil za funkncy. (pracujem ako test engineer v HP).
Ak by som pristupil na alza podmineku, pridadzam o moznost prace s PC. Zvlast, ak Seagate garantuje vymenu do 6 dni. Podla slov technika, ak prinesie celu zostavu, otestovanie a vyhodntenie zaberie 30 dni.

Nelogicke procesy, odrazovanie zakaznika, vyhybanie sa reklamacii, moje extra naklady (cas + doprava)

Vymena HDD kus za kus, eventualne by aj stacilo prijatie HDD na reklamaciu bez zbytocnych obstrukcii.