1. HP SERVIS s.r.o.

#3848Problém s reklamací opravy pračky

9 měsíců 22 hodin

23.07.2014, před 10 lety

Ivo Žák

v Olomoucké pobočce společnosti 1HP servis s.r.o. jsem si objednal pozáruční opravu pračky Samsung. Pračka byla hlučná, pravděpodobně bylo špatné ložisko.
Následně hned po prvním praní pračka "skákala" a byla stále hlučná (jiný zvuk). Po reklamaci přijel technik, po rozebrání pračky zjistil, že je "něco" špatně uchycené a pračku (rozebranou) odvezl na firmu. Po dvou týdnech, když se nám nikdo neozval jsem volal na pobočku a cca po 3 týdnech nám technik pračku opět dovezl jako opravenou. Pračka opět nebyla v pořádku, byl zatuhlý buben, pračka neustále hlásila přetížený buben (i když prádla bylo minimum), navíc se objevila další chyba a sice, že pračka se zhruba při 20min. zbývajících do konce zacyklí a neustále si přidává minuty do konce a prakticky nikdy neukončí praní (nutno vypnout ručně). Po opětovné reklamaci jsem pračku přivezl na pobočku... po cca dvou týdnech, kdy se opět nikdo neozval jsem začal pračku urgovat a opět cca po 3 týdnech nám technik pračku přivezl jako opravenou. Bohužel pračka je stále nefunkční, buben již není přidřený, ale problém s zacyklením přetrvává, navíc se přidal další problém, kdy po vyprání zůstává v šuplíku celá dávka aviváže.
Po oznámení tohoto problému a žádosti o vrácení peněz zaplacených za opravu mi bylo sděleno, že se závada netýká původně reklamovaného problému. Další argument je, že musím čekat na technika, až se vrátí z dovolené.
Celková komunikace společnosti je velice špatná, vždy slíbíli, že mi někdo zavolá, ale vždy jsem se musel ozvat sám.
Navíc i cena opravy, která byla původně stanovena na 2000,- kč se při přivezení opravené pračky vyšplhala na více než 3000,- kč (správně by mělo být takovéto navýšení dopředu skonzultováno).
Obávám se, že peníze za takovouto "opravu" již neuvidím. Existuje nějaké řešení tohoto problému?
Děkuji
I. Žák