Společnost


Allianz pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:80
Z toho za letošní rok:1
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

66%
34%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#10315Neuznaná výpověď pojistné smlouvy

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

1 měsíc 18 dnů 12 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
31.03.2016, před 7 lety

Martina Sládková

Znění stížnosti

Mám pojištění majetku na nemovitost, kterou jsem v 02/2016 prodala. Posílala jsem výpověď pojistné smlouvy pojišťovně, jelikož nemovitost již nevlastním. Odpověděli mi, že smlouva bude stornována až k datu výročí smlouvy tj. 8.11.2016. Tudíž jsem byla nucena poslat výpověď znovu a i na podruhé mi bylo odpovězeno stejně. Ano, mám ve všeobecných podmínkách, že smlouva zaniká výpovědí ke konci pojistného období, jelikož mám starou smlouvu z roku 2002. Očekávala jsem individuální nebo-li vstřícný postup, ale bohužel. Nyní nemovitost již nevlastním, ale pojištění běží stále - to nemá chybu. Tak jen doufám, že nový majitelé nemovitosti nebudou mít žádnou pojistnou událost, abych to musela řešit za ně.


Požadované řešení

Okamžité zrušení pojistné smlouvy.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
11.4.2016 13:39, před 6 lety

Jelikož pojistná smlouva byla uzavřena v roce 2002, řídí se právní vztahy založené touto smlouvou zákonem č. 40/1964 Sb. („občanský zákoník“). Podle obecné úpravy zániku pojistných smluv dle § 800 odst. 1 občanského zákoníku pojištění zanikne výpovědí ke konci pojistného období. Výpověď musí být dána aspoň šest týdnů před jeho uplynutím.

Avšak dle § 812 občanského zákoníku pojištění majetku zaniká, dojde-li ke změně vlastníka pojištěné věci, nestanoví-li pojistné podmínky jinak. Bude tedy záležet, jaká úprava byla sjednána v pojistných podmínkách. Pokud v pojistných podmínkách nebyla stanovena zvláštní úprava, zaniklo pojištění již změnou vlastníka nemovitosti.

Reakce společnosti

Publikováno
19.5.2016 13:30, před 6 lety

Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět. Záležitost je vyřešena ukončením pojistné smlouvy dohodou obou smluvních stran.

Vaše Allianz

Uzavření stížnosti

Publikováno
20.5.2016 07:51, před 6 lety


Martina Sládková

Hodnocení:

Komentář: Děkuji moc dTestu za pomoc. Po mých urgencích telefonicky, mailem reagovala společnost Allianz vždy stejně, že ukončení smlouvy bude až 8.11.2016. Nyní přehodnotili svá předešlá stanoviska a smlouvu ukončili ke dni prodeje nemovitosti. Takže z mé strany maximální spokojenost, akorát mi drobet mrzí, že to nešlo hned na poprvé.