O2 Czech Republic a.s.

#11081Skrytá informace ve vyúčtování o zdražení a změně tarifu

1 měsíc 4 dny

06.06.2016, před 8 lety

Martina Valášková

Měla jsem od společnosti O2 sjednaný tarif Volání CZ50 Kamkoli a platila jsem kolem 590 Kč měsíčně. V únoru najednou přišlo vyúčtování skoro na 800 Kč. Ve vyúčtování byla uvedena cena 299,- za Volání ČR, myslela jsem tedy, že rodiče, kteří pevnou linku používají tuto částku provolali, požádala jsem je, aby dávali pozor, kam volají, že částka je vysoká. Další měsíc nastal ten samý problém, to už jsem se o věc začala zajímat, zdálo se mi nepravděpodobné, že by rodiče (volají pouze, aby se objednali k lékaři),každý měsíc provolali 300 Kč. Zjistila jsem, že O2 změnilo svévolně tarif na tarif Volání ČR, tuto informaci skrylo do lednového vyúčtování, kde by ji člověk opravdu nehledal, navíc, když toto vyúčtování neměl člověk důvod zkoumat, jelikož cena byla v obvyklé výši. Volala jsem tedy na infolinku O2 a chtěla vysvětlení. Bylo mi sděleno, že informace o změně tarifu mi byla dostatečně oznámena, co se prý divím a že je moje chyba, pokud jsem si této informace ve vyúčtování nevšimla. Zrušit to samozřejmě hned nelze, nejdříve za 2 měsíce, takže všeho všudy mě, jako matku samoživitelku tato legrace vyjde o 2100 Kč navíc, což mi přijde naprosto nepřijatelné, o to víc, že tuto službu z 99% využívám pouze kvůli internetu a pevná linka je naprosto nevyužitá. Je pro mě nepřijatelné, aby si kdokoliv svévolně, bez mého souhlasu mohl
změnit podmínky smlouvy tím, že takto důležitou informaci skryje do dokladu, kde by ji člověk nehledal a nedal mi o tom dostatečně zřetelně vědět dopisem, abych mohla ihned reagovat.

Ráda bych požádala o okamžité ukončení tarifu, který jsem si neobjednala ani neodsouhlasila a vrácení finančního rozdílu.