Einhell-UNICORE s.r.o.

#11431Náhradní díly se nevedou?

10.07.2016, před 8 lety

Stanislav Souhrada

Kdysi před lety jsem si koupil elektrickou řetězovou pilu Einhell. Padající strom mi zničil lištu. Ty jsou běžně v obchodech k dostání. Jenomže zatímco díry v liště mívají průměr 9 mm, dva šrouby v pile Einhellu měly průměr 10 mm. Už tenkrát společnost Einhell komunikovala neuspokojivě - správnou lištu jsem nesehnal - nakonec jsem použil vrtačku a provrtal do lišty zakoupené v obchodě větší díry, aby šla lišta namontovat na pilu, ale protože se záhy spálil motor, pila zmizela z očí a na incident jsem zapomněl, takže jsem si pod dojmem příznivé recenze z D-testu koupil vloni sekačku Einhell GCEM 1536. Sekačka je stará jeden rok!!!! Dobrá sekačka, ale nůž je zřejmě vyroben z PRCU, snad proto je v uživatelské příručce poznámka, že sekačka se smí používat pouze 50 hodin v roce, přičemž nechápu, proč se tato poznámka neobjevuje rovnou u cenovek v obchodě pro kvalitní informování zákazníků! Takže teď bych potřeboval nový nůž. A zase platí, že nože běžně k dostání v obchodech nelze do sekačky namontovat pro naprostou nekompatibilitu. Opět se jedná o díry zvláštního tvaru v noži.

Zavolal jsem na telefonní číslo oficiálního zastoupení fy Einhell, jakýsi pán mi řekl, že mě přepojují, po přepojení nikdo telefon nebral. Při opětném zavolání jsem dostal jiné číslo. Po zavolání na toto číslo jsem se dověděl, že mám zcela jednoduše napsat na adresu servis@einhell.cz svůj požadavek. To jsem udělal a nic! Až na to, že ze sekačky neustále vypadávají šroubky, takže ji musím neustále rozebírat a sešroubovávat dohromady pomocí porůznu sehnaných šroubů, se mi s ní pracuje dobře, ale nůž je hodně poničený od klacků a já přece potřebuji sekat. Jen tak mimochodem: práce s pilou je nebezpečná. Když se něco stane, přednost má lidské zdraví a řetězová pila na to doplácí odhozením stranou. U sekačky se nelze vyhnout najetí nože na pevné předměty, zapomenuté pařezy a krtiny (kameny odstraňuji). Domnívám se, že u těchto výrobků by měly být dostupné náhradní díly samozřejmostí!!!!

České zastoupení fy Einhell tedy nekomunikuje ani telefonem (záznamník doporučuje napsat e-mail) ani e-mailem. Nůž nemohu nikde sehnat. Asi si budu stěžovat na ústředí fy v Německu, protože když se nemohu domluvit česky, budu to muset zkusit německy...

jak sehnat náhradní žací nůž

napsat na adresu frankminek@yandex.com, kde a jak seženu náhradní žací nůž do sekačky GCEM 1536