Intersport ČR s.r.o.

#12528Neuznaná reklamace

29.09.2016, před 3 lety

Jiří Kyncl

Dne 17.5.2016 jsem obdržel neuznanou reklamaci č.2011592 na obuv McKinley Chromosome, kterou jsem zakoupil v pobočce Duaren s.r.o. ul. Bezručova 4218 v Chomutově 43003. S vyjádřením zamítnutí nesouhlasím, protože si myslím, že takováto obuv musí mít dostatečnou životnost při běžném používání, zvláště pak, je-li určena pro sport, tedy zvýšenou zátěž. Už jenom prodření malíkové hrany špatně zvolenou podšívkou, které je na první pohled patrné je důvod k uznání reklamace. Odlepená podrážka a guma špičky taktéž. Obuv zakoupena 3.11.2014, používána chvíli v listopadu, pak sezonu 2015, jaro 2016 reklamace-doba používání krátká!

sportovní obuv McKinley Chromosome 1299,-Kč, toho dne kod zboží 34200095, původní cena 1599,-

Jelikož již mám dostatek sezonní obuvi, požaduji vrácení peněz (1299,-).

10.10.2016 16:50, před 3 lety

Rozhodl-li prodávající o reklamaci jako o neoprávněné, ale spotřebitel se závěry reklamace nesouhlasí a dožaduje se nápravy, musí důvody zamítnutí reklamace rozporovat. Silným a přesvědčivým důkazem o tom, že reklamace nebyla vyřízena řádně, je posudek soudního znalce z oboru. Prokáže-li posudek nedůvodnost zamítnutí reklamace, má spotřebitel právo požadovat nápravu nebo má možnost přímo odstoupit od smlouvy, protože jeho reklamace nebyla vyřízena řádně a včas. Odstoupením od smlouvy se závazek ruší od počátku a strany si vrátí to, co si plnily. Kromě toho má také spotřebitel právo na náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací (tedy včetně proplacení znaleckého posudku). Seznam soudních znalců je možné vyhledat mimo jiné na webové adrese www.dtest.cz/soudni-znalci.

19.2.2017 21:06, před 3 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.