BLUE OCEAN Management s.r.o.

#12680Enormní cena za žárovky prezentované jako dárek

10.10.2016, před 7 lety

Jan Mátl

Moje matka 83 letá podepsala smlouvu o dodávce energií od LAMA energy a dostala jako dárek 6 kusů LED žárovek ,bohužel při tom podepsala i kupní smlouvu extrémně nečitelnou . Po té od smlouvy na energie odstoupila a výše uvedená firma Blue Ocean Management nyní za 6 žárovek /v hodně dohromady cca 600 Kč /požaduje zaplatit fakturu ve výši 3 630 Kč . Notář mně vypracoval plnou moc a já jsem napsal dva dopisy ,kde jsem argumentoval neplatností smlouvy a dalšími argumenty a to, že jsme si žádné zboží neobjednali a nepožadovali a že dar nemůže být opatřen kupní smlouvou . Dále , že k události došlo ve Znojmě ,kde je podomní obchod zakázán . Mimo jiné i akce LAMA en. měla tento charakter.
Dále mne vadilo , že firma LAMA poskytla osobní údaje jiné firmě .
K převzetí dárku ,který tak byl i v materiálech prezentován došlo 10.10.2015 ve Znojmě , Vančurova 2 na chodbě domu - dárek byl přivezen kurýrem.
Fakturu jsem doposud neuhradil a snažím se věcnými argumenty nějakým způsobem s firmou dohodnout.

Běžné LED žárovky Philips

V dopise ze dne 1.9.firmě Blue Ocean navrhuji dvě alternativy:
1 . Žárovky vrátíme poštou na jimi uvedenou adresu s požadováním potvrzení , že naše závazky jsou vyřešeny.

2. Žárovky odkoupíme za rozumnou cenu s ohledem na vynaložení určitých nákladů do výše 1 500 Kč .