CENTRAL GROUP a.s.

#14422Neuznání reklamace ohledně vlhkosti zdí

18.01.2017, před 7 lety

Lucie Málková

Se společností Central Group jsem uzavřela smlouvu o koupi bytu v projektu Vltavská Vyhlídka. Byt byl předán začátkem listopadu 2016.
Nyní při vysokých mrazech se objevil problém s vzlínáním vlhosti zdmi.

Objevily se vlhké fleky (mapy) ve spodních rozích francouzského okna a ve spodním rozhu vchodu na balkon. V jednom místě už se vyskytla plíseň.

Reklamovala jsem výše uvedený problém a společnost Central Group provedla místní šetření a reklamaci zamítla a dala nám doporučení více větrat. Šetření spočívalo v změření vlhkosti, která byla při prvním měření v ložnici přes 60 % a při druhém měření v obývacím pokoji přes 50%. Podle společnosti Central Group je vlhkost v novostavbách běžná, vzhledem k mokrým procesům při stavbě, a problémy s vlhkostí do dvou let vymizí.

V bytě větráme intenzivně (otevřením obou dvěří na balkon po dobu několika minut), neboť se sráží vlhkost na oknech. Není ale možné zajisti vetrání přes den, když jsme v práci. Skutečnost, zda nejde o problém s tepelnými mosty nebyla nijak ověřena. Přesto je vidět, že k problémům s vlhkostí dochází v chladných místech zdi a nikde jinde.

byt, projekt Vltavská Vyhlídka, adresa Na Maninách 1615/2, Praha 7

oprava (lepšení izolačních vlastností bytu)