Společnost


Petr Doskočil

Počet nahlášených stížností:16
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#14902Neuznaná reklamace

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

4 měsíce 2 dny 7 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
21.02.2017, před 3 lety

Jiřina Pokorná

Znění stížnosti

Číslo objednávky: 2016007382
11. dubna večer dovezena objednaná vyvýšená postel, po jejím rozbbalení zjištěny závady - dvě praskliny na jednom z čel postele, odřený kus.Okamžitě jsem nafotila a poslala firmě s tím, že by mohli poškozený kus opravit. Neuznali, měla jsem rozbalit před řidičem, což jsem neudělala. Podala jsem reklamaci, 2 x neuznali. Dala jsem na ČOI - po 90 dnech mi paní Lenka Staňková oznámila, že firma SuperMobel s nimi nekomunikuje. To jsem jim poslala a jejich odpověď byla, že by si nedovovlili s ČOI nekomunikkovat. Paní Staňková opět napsala, že opravdu firma nekomunikuje.
6. ledna: odpověď z firmy, které mě docela zamrzela.
Vážená paní Pokorná,
Vaše reklamace se ve správných rukou nalézala. Tenkrát s Vámi reklamaci řešil kolega. Jak jsem Vám již několikrát psala, Vaše reklamace byla zamítnuta z určitých důvodů. Na této skutečnosti se nic nemění, a měnit nebude. Byli bychom rádi, kdybyste nám neustále nezasílala Vaší a naší korespondenci, jsme schopni si Váš případ dohledat. Známe Vás tu samozřejmě všichni.
Divím se Vám, že i po takové době máte neustále chuť a především čas řešit tuto záležitost. Záležitost, která je pro nás již dávno vyřešena. Měla byste se smířit s tím, že naše rozhodnutí je konečné.
Byli bychom také velice vděční, kdybyste nám neustále nepodsunovala mylnou informaci o tom, že naše firma s orgánem ČOI nekomunikuje. Toto tvrzení je zcela lživé!!!!!
Pevně věřím, že tento email pochopíte, a Váš drahocenný čas budete věnovat příjemnějším činnostem.
S pozdravem,
Tým Supermobel.cz
V kasárnách 909
56601 Vysoké Mýto
e-mail: reklamace.mobel@seznam.cz


Produkt

Kód postele: MAD-12JO-MR. Vyvýšená postel Joana + matrace + rošt 120 x 200 cm - Přírodní - lak/120 x 200/bez úložného prostoru/Pěnová matrace Comfort 14 cm


Požadované řešení

V této chvíli bych chtěla zpět peníze, není to moc, jen 4 380 Kč, ale jde o to, že u nás podnikají firmy, které si nestojí za svojí kvalitní prací a ke svým zákazníkům se chovatí dost podivně. Na heureka.cz je řada recenzí, kde lidi, kteří se dostali do pasti reklamace, se vyjadřují stejně jako v mém případě. Pokud nechtějí vrátit peníze, tak ať si postel, kterou nelze smontovat, protože by se rozpadla, odvezou, opravdu mi v obýváku překáží, žiju až skoro rok jako ve skladišti. Vše mám zdokumentované a do firmy jsem fotky také poslala nejen mailem, ale vytiskla jsem,d ala do obálky a poslala doporučeně. Pan Doskočil převzal, ale nereagoval.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.2.2017 10:18, před 3 lety

Za dodání bezvadného zboží odpovídá prodávající. Pokud spotřebiteli nebylo dodáno bezvadné zboží, jedná o tzv. nesplněnou jakost při převzetí dle § 2161 ve spojení s 2169 občanského zákoníku. Před možnými námitkami prodávajícího ohledně toho, že poškození nezpůsobil on, spotřebitele chrání ustanovení § 2161 odst. 2 občanského zákoníku. Pokud spotřebitel oznámí poškození nebo jakoukoliv vadu do šesti měsíců od převzetí zboží, má se za to, že věc byla vadná či poškozená již v okamžiku převzetí, ledaže se prodávajícímu podaří prokázat opak.

Za důkaz opaku nelze považovat potvrzení přepravce o tom, že zásilka byla předána v pořádku. Takovýto doklad má v naprosté většině případů maximálně charakter potvrzení neporušenosti vnějšího obalu zásilky, což k prokázání toho, že zboží bylo předáno v pořádku, nedostačuje.

Občanský zákoník nikde nestanoví, že je spotřebitel povinen otevřít zásilku přímo před dopravcem. V § 2104 občanského zákoníku je pouze uvedeno, že kupující věc podle možnosti prohlédne co nejdříve po přechodu nebezpečí škody na věci a přesvědčí se o jejích vlastnostech a množství, což bylo spotřebitelem v daném případě splněno. Prohlídka věci není právním předpokladem řádného uplatnění práv z vad, ale pouze faktickým předpokladem jejich oznámení.

Jedná se o klasické reklamační řízení, na jehož vyřízení má prodávající nejzazší lhůtu 30 dnů. Účelně vynaložené náklady spojené s oprávněnou reklamací, například i náklady na dodání vadného zboží k prodejci k zahájení reklamačního řízení, je prodávající povinen na základě žádosti kupujícího proplatit.

Spotřebitel má také možnost využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Podnikatel je povinen poskytnout České obchodní inspekci součinnost potřebnou k efektivnímu průběhu mimosoudního řešení spotřebitelského sporu. Pokud tak neučiní, má Česká obchodní inspekce pravomoc udělit podnikateli pokutu až do výše 1 000 000,- Kč. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese: www.adr.coi.cz.

Spotřebitelka by se mohla rovněž obrátit na advokáta, který by mohl zaslat podnikateli výzvu, v níž bude rozporovat vyřízení reklamace. Seznam advokátů je dostupný na stránkách www.dtest.cz/advokati

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.6.2017 22:20, před 3 lety

Podnikatel byl o podané stížnosti informován, bohužel však dosud neprojevil zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.