Společnost


Allianz pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:80
Z toho za letošní rok:1
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

66%
34%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#15876Pojištovna odmítla uhradit pojistné plnění (tvrdila, že uhradí vše)

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

7 měsíců 8 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
03.05.2017, před 5 lety

julie zajfertová

Znění stížnosti

Pojištovna odmítá uhradit plnění (uhradila pouze 50%) přesto že:

- pojištění uzavřené bylo nadstantartní a to i za nadstandartní cenu
- operátor na lince mě oznámil, že pojištění lze bez problému hlásit až 3 roky zpětně - o žádném krácení nebyla ani zmínka - kdybych byla informovaná, auto ani neopravuji a tedy si nepůjčuji náhradní vozidlo za které ted mám platit!
- technik, který se měl na vozidlo podívat dorazil až za 6 dnů, čímž se celá situace zkomplikovala a prodloužila!
- na tel. lince pojištovny mě potvrdili, že dle pojistné smlouvy (paní kontrolovala smlouvu) mám nárok na náhradní vozidlo po dobu 10 dnů za 1000,- kč (plus DPH) na den a že není možné aby tuto věc nějak krátily - nabídla mi pro můj klid i to, že se se mnou spojí likvidátor (pan Randula) - ten mi také zavolal a ubezpečil mě, že celých 10 dnů bude servisu proplaceno!

- radila jsem se s několika pracovníky allianz i jiné pojištovny a byli velmi překvapeni, říkali že se s takovýmto jednáním ještě nesetkali
- částka za opravu tak drahého vozu byla nízká (autorizovaný servis, který jsem mohla oslovit by byl mnohonásobně vyšší)


Produkt

Havarijní pojištění vozu


Požadované řešení

Uhradit veškeré náklady dle dohody (smlouvy i přislibu na lince a likvidátora - hovody jsou nahrávany) a to 6,801.50 Kč + 6,871.00 Kč za opravu a zapůjčení náhradního vozu.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
10.5.2017 08:42, před 5 lety

Zaměstnanec jedná jménem podnikatele dle § 430 odst. 1 občanského zákoníku jako jeho zástupce a právní jednání zaměstnance podnikatele zavazuje. Pokud tedy zaměstnanec společnosti informoval spotřebitelku o tom, jak postupovat při řešení pojistné události, jsou tyto informace závazné. Postupovala-li spotřebitelka v souladu s pokyny zaměstnance společnosti, měla by i společnost dodržet to, k čemu se zavázala.

Šetření pojistné události je skončeno sdělením jeho výsledku osobě, která uplatnila právo na pojistné plnění. Spotřebitelka může následně požádat o zdůvodnění zkrácení pojistného plnění. Toto zdůvodnění musí být v písemné formě a mělo by z něho být jasné, proč bylo pojistné plnění zkráceno. Pokud spotřebitelka se zdůvodněním nesouhlasí, je vhodné proti výsledku šetření pojistné události uplatnit u pojišťovny stížnost. Nebude-li spotřebitelka se stížností úspěšná, má možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů.

K mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) v neživotním pojištění je příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné dohledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se spotřebitelce nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.12.2017 15:30, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.