České dráhy, a.s.

#17181Odpad

28.07.2017, před 7 lety

Ivana Rozsypalová

chci si stěžovat na zacházení ČD s odpady.
v JMK (nevim jestli pouze tam nebo i jinde) byly nainstalovány na nástupištích koše na tříděný odpad, nakoších je krásná propaganda na EU, kolik že přispěli, kolik celý projekt stál a tak dále. Ale nevadí, i když mi trochu zvedá mandle že to maji na každám košu jsem ráda že se ČD zapojily do třídění a chtěli ukázat lidem že třídit se má nejen doma ale všude kde jsou. Byla jsem velmi potěšena tímto krokem kupředu.
Jenže pak (a ne jednou) jsem viděla jak paní vyhazuje tento tříděný odpad konkrétně to bylove městě Tišnov (takže nemůžu říct jestli to je jen tam nebo všude ale pouze tam sem to viděla protože to vyhazují ráno a odjinud nejezdím). Tak ted se dostanem konečně k tomu co se stalo.
Paní přišla a vytáhla velká černý pytel do kterého naházela odpadky z normálního odpadkáče (pominu to že nevytahla jako normalní člověk cely pytel ale vytahovala jednu věc za druhou a híázela to do toho svého pytle což je samo osobě dost nechutný)ale pak se vesele přesunula k tomu třídenému odpadu a zhazela to všechno dohromady (taky způsoběm že to vybrala z každého toho chlívku.
A otázka je nasnadě. Na co ten tříděný odpad tam je když nakonec se to stejně schází do jednoho pytle. Proč tedy z našich daní hradíte něco co stejně pak sami znehodnotíte???
Když sjem volala pánovi na linku ČD řekl že to je zřejmě proto že se to pak dotřiďuje... Ale notak.... To jako vážně?? tak proč to třídíme když to stejně pak někdo roztřiduje, tak to nebudem třídit a je to. Chápala bych kdyby to někdo roztřidoval tím způsobem že by se vzla pytel s papírem a on z toho vybral to co tam nepatří (co si budem povídat ne každá tam vyhazuje to co má ja vím) a pak by si vzal pytel s plasty a to vytřídil. Ale je dost nesmysl aby to platící zákazníci ČD roztřídili a vy to zházeli dohromady a pak to znova roztřiďovali.

To bylo tak ve skratce všechno co jsem chtěla napsat.
Předem děkuji za odpověd a přeji krásný zbytek dce a hezký víkend
Rozsypalová

Řešení je v tom že se bude vynášed každý tříděný odpad zvlášt plasty, papír, sklo..... Tak jak to požadujete třídit tak to roztříděné odnesete a nahážete do příslušných kontejnerů nebo odvezete na příslušná míta. :)