Žitník Stanislav

#2018Závadný automobil

8 měsíců 17 dnů 17 hodin

27.01.2014, před 8 lety

Jana Kopecká

dne 16.1.2014 jsme koupili automobil v inzerátu bylo napsáno,že auto je v TOP stavu a připraveno na zimu.. Auto bylo na letních pneumatikách a autobaterie neodpovídala typu vozu. Při cestě domů nám auto přestalo jet několik kilometrů od domu. Volali jsme tedy prodejci a přivezl jinou baterii na které jsme tedy dojeli do místa bydliště. V ten den už auto nebylo pojízdné a pod autem byl obrovský olejový flek. Sepsali jsme odstoupení od kupní smlouvy, ale jelikož má prodejce také práva přistoupili jsme na opravu. Auto si tedy odvezl a za 5 dní přivezl s tím,že je vše ok. Auto jelo asi 3 dny. Přijela jsem do servisu a tam mi řekli,že mi další jízdu nedoporučují a našli dalších 5 závad.

Renault laguna grandtour

Chtěla bych navrátit cenu vozu.

28.2.2014 12:26, před 8 lety

V případě, že výrobek neodpovídá deklarované jakosti při převzetí dle § 2161 občanského zákoníku, má kupující nárok na výměnu, případně na odstoupení od kupní smlouvy. Pokud by bylo odstoupení od smlouvy nepřiměřené vůči povaze vady, lze žádat opravu výrobku.

15.10.2014 10:03, před 7 lety

Subjekt Žitník Stanislav byl o podané stížnosti informován. Doposud však nevyužil možnosti se ke stížnosti vyjádřit. Vzhledem k tomu, že je námi nabízené mimosoudní řešení sporů založeno na principu dobrovolnosti, stížnost uzavíráme pro nereakci subjektu.

Případné spory mohou být tedy řešeny pouze v soudním řízení. Před podáním žaloby je nutné subjektu zaslat tzv. předžalobní výzvy dle § 142a občanského soudního řádu. Vhodné je také právní zastoupení.