Společnost


WELLMAX Trade s.r.o.

Počet nahlášených stížností:6
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#2024Odstoupení od smlouvy

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 den 14 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
27.01.2014, před 9 lety

Vlastimil Jiráček

Znění stížnosti

Dne 16.12.2013 nás u východu prodejny Makro Stodůlky zastavil prodejce firmy Wellmax s nabídkou masážního polštáře. Po vyzkoušení a vylosování slevy 50 proc.,jsme si přístroj zakoupili v ceně 4990 Kč. Po domácím vyzkoušení jsme zjistili, že nám přístroj nevyhovuje naopak zhoršuje problémy. Dne 23.12.jsme firmě Wellmax zaslali doporučený dopis, kde jsme sdělili odstoupení od kupní smlouvy, splněna byla lhůta 14 dnů dle obč.zákon. Jelikož na dopis nikdo nereagoval, kontaktovali jsme firmu Wellmax telefonicky,kde jsme hovořili s panem Štěpánkem, který nám sdělil,že žádný dopis zatím neobdržel.Poté jsme pana Štěpánka kontaktovali znova a velmi vulgárním způsobem nám sdělil,že se s námi nebude bavit a že na vyřízení má 30 dnů. Dnes 27.1 jsme obdrželi dopis s tím,že jsou ochotni akceptovat odstoupení od kupní smlouvy, ale musíme uhradit profesionální vyčištění zdravotní pomůcky v ceně 1490 Kč plus náklady. Myslíme si, že dle obč. zákoníku nemá firma nárok na tyto požadavky.


Produkt

masážní polštář relaxfit


Požadované řešení

jelikož byly splněny všechny požadavky pro odstoupení od smlouvy, měli bychom dostat peníze zpět v plné výši i v řádném termínu.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.1.2014 08:40, před 9 lety

Dle § 57 občanského zákoníku má spotřebitel nárok do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy bez uvedení důvodu a bez sankce. Prodejce má povinnost do 30 dnů vrátit uhrazené finanční částky. Jak je výše řečeno, takové odstoupení je bez sankce, tudíž prodejce nemá nárok účtovat si jakoukoli paušální částku za použití/vyzkoušení výrobku. Prodejce by měl nárok pouze na náhradu škody v případě, že by došlo k poškození výrobku např. použitím, které by bylo v rozporu s návodem.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.1.2014 13:21, před 9 lety

Společnost WELLMAX Trade s.r.o. se rozhodla nevyužít možnosti mimosoudního řešení sporů. Případné spory mohou být tedy řešeny pouze ve správním, případně soudním řízení, nikoliv prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz, která je založena na principu dobrovolnosti.