Lidl Česká republika v.o.s.

#21475Zkažené maso

22 hodin 36 minut

12.02.2018, před 11 dny

Julia Kovalenko

Dne 08.02.18 bylo námi na prodejně v Jindřichově Hradci, U Knihovny 1174 zakoupeno 2 baleni kuřecích stehenních řízku. Expirační doba do 14.02.18. Maso celou dobu bylo uschovano v lednici v původním obalu bez zřetelných známek poškozeni obalu. Dnes, 12.02.18, po otevření 1 balení se zjistilo, že maso nevypadá moc dobře a výrazně smrdí. V 2 balení maso bylo pěkné, lesklé a bez vůně. Troufla jsem si ho uvařit a doufám že nebudu potom mít zdravotní potíže. Velice mi zklamala moje oblíbena obchodní společnost.

Kuřecí stehenní řízky, expirační doba 14.02.18, číslo účtenky 0100-080218-03-386437, číslo šarže případně mužů dohledat, maso stále smrdí v popelnici před barákem.

Nejde mi tolik o vráceni peněz, i když pro maminku na mateřské každá koruna je dobrá, ale o zlepšení kvality zboží a kontroly na prodejnách.

13.2.2018 08:57, před 11 dny

V případě, že jsou zakoupeny výrobky neodpovídající jakostí, je třeba zboží reklamovat. Pokud zakoupená věc nemá deklarované či spotřebitelem očekávané vlastnosti s ohledem na povahu zboží, lze žádat dodání věci s odpovídajícími vlastnostmi. Pokud to není možné, lze odstoupit od smlouvy a žádat vrácení peněz. Reklamaci je třeba uplatnit u prodávajícího bez zbytečného odkladu a žádat vyřízení.

Spotřebitel by mohl rovněž zvážit podání podnětu Státní veterinární správě, která vykonává dozor v oblasti potravin živočišného původu, zda-li v daném případě nedošlo k porušení právních předpisů. Pro zadání podnětu lze použít následující webový odkaz: http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zakladni-informace/kontakty/

13.2.2018 13:38, před 11 dny

Dobrý den, paní Kovalenko,

je nám líto, že s kvalitou masa nejste spokojená, děkujeme ovšem za zpětnou vazbu, kterou předáme přímo prodejně s tím, aby zaměstnanci zboží kontrolovali pečlivěji. Pokud by se něco podobného opakovalo (věříme však, že nebude), doporučujeme výrobek, s jehož kvalitou nejste spokojená, zanést zpět do prodejny i bez platné účtenky. Kolegové Vám následně vrátí peníze.

Lidl Česká republika

Julia Kovalenko