Sconto Nábytek, s.r.o.

#21489Nedodané zboží

3 měsíce 3 dny 8 hodin

13.02.2018, před rokem

Eliška Ignacová

Zakoupili jsme v tomto obchodě psací stůl TOKYO, po rozložení a smontování doma jsme zjistili, že chybí jedna horní deska. Po vyreklamování nám bylo sděleno, že nám tento díl pošlou do 10ti dnů na Naši adresu, po 14ti dnech, kdy mi nebylo odpovězeno ani na E-mail ani telefonicky, jsme na pobočku Černý most dorazili a ptali se, jak se bude postupovat dále a zda díl dorazí, Pán nám řekl, že díl ještě ani nepřišel od dodavatele a že je možné a stává se, že nepřijde vůbec. Chtěli jsme tedy zbytek stolu dovést , zda by nám dali nové balení v pořádku, také nám nevyhověli, takže nemáme jinou možnost, než na své vlastní náklady nekompletní stůl odvést na pobočku a požadovat vrácení peněz, kde nás ještě upozornili na to, že peníze přijdou až za 14 dnů. 2 týdny po zakoupení a vyreklamování stolu tedy nemáme ani peníze, ani kompletní stůl, a ani normální vyjádření prodejny jak se tento problém dá řešit. Ignorace a přístup této prodejny jsem opravdu nezažila v žádném domě s nábytkem. Ani omluva za špatné zboží neproběhla,a vrátit stůl na vlastní náklady je opravdu složité, protože si kvůli jejich chybě musíme pronajmout dodávku. Bez penez, bez stolu, vlastní náklady za doprovu, otřesné jednání.

Psací stůl TOKYO

Slušné jednání a omluva zákazníkovy , vyřešení problému a alespoň odpověd do 14ti dnů.

15.3.2018 17:22, před rokem

Prodávající je podle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele povinen reklamaci včetně odstranění vady vyřídit bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne jejího uplatnění, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy. Spotřebitel může v takovém případě od smlouvy odstoupit, případně setrvat na uplatněném nároku nebo požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny.

Odstoupení doporučujeme zaslat doporučeně, nejlépe s dodejkou, a shrnout v něm podstatné body související s uplatněním reklamace a doložit, že reklamace byly uplatněna. Vzor odstoupení od smlouvy a další informace jsou dostupné na https://www.dtest.cz/clanek-3281/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-pro-marne-uplynuti-lhuty-k-vyrizeni-reklamace.

V souvislosti s reklamací má spotřebitel dle § 1924 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, nárok na náhradu účelně vynaložených nákladů. Takovými náklady mohou být právě náklady za dopravu, pokud jediným způsobem řešení je dopravení věci zpět na prodejnu silami spotřebitele. S takovým požadavkem se však doporučujeme spotřebiteli obrátit na prodávajícího ještě před tím, než si dopravu zajistí, aby nevznikl spor o případnou výši náhrady.

16.3.2018 09:21, před rokem

abych mohl celý případ prověřit, potřeboval bych znát číslo kupní smlouvy. Podle jména nemohu nic odpovídajícího v naší databázi dohledat.
S pozdravem,
J. Hušek, SCONTO NÁBYTEK, s.r.o.

16.4.2018 21:29, před rokem

16.5.2018 23:38, před rokem

Spotřebitelka již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.