Westerfield Int. AG

#22554Upomínka za Poštovné a balné za neobjednanou, nedodanou a ani nepřevzatou zásilku

3 měsíce 2 dny 17 hodin

26.03.2018, před 6 lety

Ivan Chlubna

dne 26.3.2017 jsme obdželi upomínku 1 GOODSHAVE WOMEN, na 129 Kč za poštovné a balné + 59 kč poplatek z prodlení. Až po chvíli pátrání po internetu jsme zjistili, že by se snad mělo jednat o nějaké holicí žiletky pro ženy. Ani jeden z nás žádnou zásilku od podobné společnosti nepotvrzoval ani neobjednával. Manželka je doma na mateřské dovolené a žádná zásilka žiletek nám nebyla doručena a ani nic podobného jsme nepřebírali.
V upomínce je uvedeno datum vystavení faktury 17.1.2018,Datum splatnosti 23.2.2018, Datum tisku upomínky 15.3.2018 a nějaké číslo předplatného 606703. Nikde není uvedeno žádné datum dodání nebo převzetí údajné zásilky, případně jméno přejímajícího.

Jelikož jsem si nic neobjednali a ani nic neobdrželi a ani nepřevzali, odmítáme takovouto fiktivní pohledávku hradit. Navíc z charakteru upomínky je zřejmé, že se jedná o systém podvodného vymáhání uměle generovaných pohledávek za poštovné, bez prokazatelného dodání. Poraďte prosím jak Postupovat.

Pouze dle dodatečně zjištěných internetových informací víme, že se má údajně jednat o žiletky.kt se

Chceme se ohradit proti neoprávněné upomínce za platbu za Poštovné a balné + úroky, za neobjednané, nedodané a nepřevzaté zbož. Neobdrželi jsme ani žádnou předchozí fakturu, ke které by se měla upomínka vztahovat. Neobjednávali jsme ani žádné předplatné.