Společnost


BAŤA, akciová společnost

Počet nahlášených stížností:92
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 11 stížnostech.

#24096Neuznaná reklamace

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 20 dnů 2 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
08.06.2018, před rokem

Tereza Sládková

Znění stížnosti

Dobrý den, dne 16.4.2018 jsem zakoupila u společnosti Baťa kabelku. Tuto kabelku jsem měla párkrát na sobě a začala praskat povrchová úprava (umělá kůže) a olupovat se, dále se na zadní stěně objevil flek ve světlé barvě. 30.5. jsem uplatnila reklamaci a za 4 dny mi přišla odpověď, že reklamace byla zamítnuta z důvodu mechanického poškození. Na můj podnět, přes kontaktní formulář, o prošetření reklamačního procesu, mi přišla odpověď, že vedoucí prodejny je plně kompetentní k posouzení reklamace a pokud s vyjádřením nesouhlasím, mohu se obrátit na příslušné státní orgány a nechat si vyhotovit znalecký posudek.
Předem děkuji za radu Sládková


Produkt

Kabelka 9613442


Požadované řešení

- vrácení peněz
- možnost vybrat si jiné zboží pro nedůvěru k tomuto konkrétnímu výrobku


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
18.6.2018 22:38, před rokem

Pokud bylo zboží reklamováno v prvních 6 měsících od jeho převzetí, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná už při koupi. V případě soudního sporu by musel prodávající prokázat, že věc v době převzetí vadná nebyla.

Pokud prodávající reklamaci zamítá, má povinnost zamítnutí reklamace řádně odůvodnit. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí. Vzhledem k síle zákonné domněnky, uvedené v předchozím odstavci, nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, je nutné zamítnutí přesvědčivě zdůvodnit (nejlépe odborným posudkem). Není-li zamítnutí reklamace řádně zdůvodněno a uplynula-li 30 denní lhůta pro vyřízení reklamace, má spotřebitelka právo od smlouvy odstoupit, neboť její reklamace nebyla vyřízena včas (dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele). Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/zamitl-vam-prodejce-reklamaci-zbozi-prevzateho-pred-mene-nez-6-mesici/25.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.7.2018 00:43, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.