Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:183
Z toho za letošní rok:9
Stále v řešení:9
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#25870Velmi neprovedená dovolená

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 2 dny 11 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
27.08.2018, před 5 lety

Denisa Kotulová

Znění stížnosti

Dobrý den,
dne 1.8.2018 jsem zaslala CK oficiální stížnost na dovolenou, která byla noční můrou,stále mě nikdo nekomentoval natož,aby se něco řešilo,proto se obracím na Vás.
Po příletu do Řecka nás v noci nečekal v hotelu žádný delegát,byl velký problém se na recepci domluvit a najít pokoj.
Když pominul,že netekla vůbec voda,pokoje smrděly zatuchlinou,tak to nejhorší bylo,že s náma žili švábi,rusi a kočky si ležely do pokoje jako domů.
Pokoj byl v přízemí,z jedné strany veřejné WC,z druhé sklad jídla,kde se chodilo neustále.
Podotýkám,že jsme měli all inclusive, výběr pití pouze čepované pivo,víno ouzo v plastovém kelímku
To platilo i pro děti u nealka,pouze venku u baru a na příděl do kelímku
Bazén po třech dnech zelený a to už si ani na vše nevzpomenu,děti byly zklamané a za ty peníze to byla dovolená k pláči,proto jsem se rozhodla napsat zde a budu řešit právní cestou, jelikož nestojím CK ani za omluvu.


Produkt

Dovolená Rhodos od 10.7.do 18.7.2018 č.smlouvy zájezdu 128067191,uzavřená v Ostravě Nová Karolina


Požadované řešení

Jakákoliv reakce na stížnost, kompenzace


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.8.2018 09:53, před 5 lety

Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.

Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.

Pokud společnost bude trvat na zamítnuté reklamaci, bude nutné domáhat se svého práva soudní cestou. Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel se může tedy také obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://www.coi.cz/informace-o-adr/).

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.9.2018 22:37, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.