Lion Mobile s.r.o.

#26146Neuznání reklamace

07.09.2018, před 6 lety

Jan Landsman

Dobrý den.
Koupil jsem si mobil Xiaomi REDMI Note 5 na internetovém obchodě xiaomimobile.cz. Přidávali k němu vodotěsné plážové pouzdro v hodnotě 499Kč,jako dárek.Zdarma.(Vodotěsné plážové pouzdro - přesně takto zní i formulace v mých objednávkách na Heurece,což můžu doložit) Mobil i pouzdro přišli v pořádku.Na pouzdro v balíku nebyl žádný manuál.Při druhém použití ve vodě pouzdro prasklo ve sváru.Mobil je samozřejmě rozbitý. Když jsem telefonoval na jejich zákaznickou linku,kvůli reklamaci,pán mi řekl,ať tam obojí pošlu.To jsem udělal.Po 14 dnech přišel zpět nefunkční mobil s tím,že reklamace je zamítnuta,protože Vodotěsné plážové pouzdro není určeno k manipulaci ve vodě,a specifikace k němu je na jejich internetových stránkách.Opět jsem volal na jejich zákaznickou linku.Bylo mi řečeno,že jsem si měl pouzdro před použitím zkontrolovat,a to ponořením pouzdra do vody bez mobilu.Jenže k tomu "Vodotěsnému"plážovému pouzrdu,nebyl dodaný žádný manuál,ve kterém by to bylo řečeno,a ani na jejich stránkách není nijak konkrétně vysvětleno,jak pouzdro používat,a už vůbec ne,jak ho kontrolovat.Výsledek-mám doma 14 dní staré těžítko za 5000Kč.
Můj dotaz je,zda má smysl se dál nějak bránit,nebo akceptovat to,že jsem hlupák co si myslel,že vodotěsné pouzdro je vodotěsné.

mobil Xiaomi REDMI Note 5, sériové číslo: 869617036122258

Uznání reklamace, vrácení peněz.