Společnost


Allianz pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:84
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:2
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

66%
34%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#27896Neúplné proplacení faktury za výměnu čelního skla z doplňkového pojištění

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 12 dnů

Detail stížnosti

Publikováno
15.11.2018, před 5 lety

Magda Hudečková

Znění stížnosti

Dobrý den,paní likvidátorka Izáková Eva, která mě uvedla v omyl a způsobila nedbalostí,že firma Allianz dluží 2,816,88 Kč servisu za výměnu čelního skla mého vozu z doplňkového pojištění, kde je limit 10,000. Odůvodnění: Paní likvidátorka mě oznámila, že z její funkce může a schvaluje opravu v nesmluvním servisu H+K servis, za podmínek, že se částka nepřevýší 10,000 kč, já jsem jí i na call centru Allianz opakovaně žádala, aby se na případných podrobnějších podmínkách opravy spojili a se servisem a domluvili, aby věděl co nesmí překročit, dodnes se tak nestalo,já jsem se i volala na call centru proč mu ještě nikdo nevolal a zda se může oprava uskutečnit, a bylo mi řečeno že opravě nic nebrání a 14.9.2018 mi došel e-mail,že potřebujete pouze číslo účtu a položkovou fakturu. Včera jsem odeslala fakturu na 8,183,23 Kč a dnes mi přišlo oznámení o zaplacení 5,367 Kč,a odpočet nelikvidní částky 2,816,88 z důvodu , že částka je nad rámec obvyklých nákladů.
Cítím se poškozená, oklamaná a nespokojená, protože jsem se já osobně snažila a udělala vše proto, aby se této situaci předešlo , odůvodnění paní likvidátorky ve smyslu toho že mohu být vůbec ráda, že mi milostivě ze své funkce dovolila jít k nesmluvnímu servisu a že je vše v pořádku,řečeno mými slovy, protože má nějaké svoje tabulky plnění které musí respektovat, mě uráží a zlobí, proč tedy nikdo neposlal tabulky servisu do nichž se musí vlést, i on sám kontaktoval Allianz s informací o podmínkách opravy a bylo mu řečeno, že se mu někdo ozve, což se pokusil snad jedním hovorem, což je nato že mají call centrum, nehorázné. Toto jednání je nekorektní, uvádí mě v omyl, jsou v něm stopy úmyslu a jde o klamání zákazníka a uvádění nepravdy, dle mého názoru.
Jsem jejich klientem již řadu let, řádně platím pojištění a podotýkám, že tato událost je první a protože mě totálně odradila od toho být nadále jejich klientem, paní likvidátorka zbytečně vrhá stín na firmu, nedbalostí způsobuje pohledávky, které pokud nepůjde jinak, jsem připravená řešit spolu se servisem i soudní cestou, a rozhodně nemohu nikomu v mém okolí doporučovat.Dnes jsem současně podala stížnost na likvidátorku, zažádala o písemné odůvodnění neproplacení celé faktury a požádala o kontaktování nadřízeného likvidatorky pana Hlaváče.Děkuji Hudečková Magda


Požadované řešení

Doplacení částky na účet servisu, omluva společnosti.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.11.2018 12:11, před 5 lety

Šetření pojistné události je skončeno sdělením jeho výsledku osobě, která uplatnila právo na pojistné plnění. Spotřebitelka může následně požádat o zdůvodnění zkrácení pojistného plnění. Toto zdůvodnění musí být v písemné formě a mělo by z něho být jasné, proč bylo pojistné plnění zkráceno. Pokud spotřebitelka se zdůvodněním nesouhlasí, je vhodné proti výsledku šetření pojistné události uplatnit u pojišťovny stížnost. Nebude-li spotřebitelka se stížností úspěšná, má možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů.

K mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) v neživotním pojištění je příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné dohledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se spotřebitelce nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.

Vyjádření dTestu

Publikováno
27.12.2018 12:41, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.