Společnost


EURONICS ČR a.s.

Počet nahlášených stížností:64
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

40%
60%
Toto skore je založeno na 5 stížnostech.

#29454Nedodržený uváděný termín dodání zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 3 dny 21 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
04.01.2019, před rokem

Martin Povolný

Znění stížnosti

Objednával jsem mobilní telefon Samsung S8 s tím, že ho mají skladem v eshopu a dodání do dvou dnů na prodejnu. Objednával jsem si ho 26.12.2018 s tím, že dodání bude tedy 28.12. jelikož měli otevřeny pobočky každý den kromě dne objednání. Po upozornění mailem na nedodání zboží nikdo nereagoval a až mi po víc než týdnu zboží dorazilo na pobočku, tak mě obchod arogantně oznámil, že zboží už je na prodejně a je vůbec nezajímá nedodržení termínu. Znění na konci že je jim to líto je arogance nejvyššího kalibru, protože do doby než bylo zboží na prodejně se nikdo k mailu ani nevyjádřil. Zboží bylo koupeno jako dárek k oslavě novému roku přítelkyni a byl jsem za blce, když jsem slíbené zboží neměl. Tím, že to dodají na prodejnu o týden později a s arogancí a ve stručnosti mi napíšou, že je zboží na prodejně nejsem spokojen. Když jsem požadoval aspon nějakou finanční kompenzaci, tak mi to bylo zamítnuto, že je to vůbec nezajímá. Opravdu jenom vydělávat a zákazník jde stranou a že s tím mohl mít i zákazník problém je jak jde vidět této firmě jedno.


Produkt

Samsung S8


Požadované řešení

Sleva za zpozdění dodávky zboží


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
5.1.2019 09:47, před rokem

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Pokud by spotřebiteli vznikla kvůli tomuto porušení smluvní povinnosti ze strany společnosti škoda, mohl by žádat po společnosti náhradu této škody. Musel by však prokázat, že mu škoda vznikla, a že důvodem vzniku škody bylo porušení smluvní povinnosti ze strany prodávajícího.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.2.2019 15:48, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.