Společnost


viagogo AG

Počet nahlášených stížností:551
Z toho za letošní rok:24
Stále v řešení:15
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#29532Neobdržení vstupenek

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 20 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
07.01.2019, před 4 lety

Klára Dušková

Znění stížnosti

Dobrý den,

25.12.2018 jsem si objednávala lístky na muzikál. Jrdnalo se o tři lístky, kteté nyly podstatně dražší, ale protože jsme meli o muzikál velký zájem, zaplatili jsme 4.572 Kč a těsili se..lístky měly dorazit v následujících dnech e-mailem.. ale nic. 2.1.2019 jsme uz zacali panikarit, protoze muzikal se mel konat 5.1.2019. Hledala jsem kontakt, kam se obrátit, ale na viagogo jsem kontakt nenasla.. nakonec jsem tam nasla okénko, kde jsem náhlasila, ze vstupenky nedorazili.. na interneetu jsem cetla, ze kolikrat listky dorazili az predposledni den. Ale ani v den muzikalu listky nikde. Takze v zaveru nemam ani penize, ani listky.
Nevím na koho se obrátit, ale jsem si jistá, že mám nárok na vrácení peněz a tak tu moc prosím o pomoc nebo radu.
Predem moc děkuji!
Klára


Produkt

Muzikál Dracula v Českých Budějovicích 5.1.2019 (3 vstupenky)


Požadované řešení

Vrácení peněz z důvodu neobdržení předmětu plnění. (4.572,- CZK)


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.1.2019 09:55, před 4 lety

Společnost není prodávajícím vstupenek. Společnost pouze zprostředkovává obchod mezi kupujícím a prodávajícím (český název webového portálu je "burza vstupenek"). Prodávajícím tedy nemusí být vždy podnikatel. Není-li prodávajícím podnikatel, na smluvní vztah mezi kupujícím a prodávajícím se nepoužijí ustanovení na ochranu spotřebitele. Navíc odstoupit od smlouvy o zakoupení vstupenek ve lhůtě čtrnácti dnů není možné, neboť se jedná o smlouvu, jež patří mezi výjimky, kdy není možné práva na odstoupení využít (dle § 1837 písm. j) občanského zákoníku).

Společnost (jako zprostředkovatel obchodu) se ve svých obchodních podmínkách zavazuje, že bude garantovat dodání vstupenek. Pokud osoba, která vstupenku prodává, vstupenku nedodá, společnost spotřebiteli zajistí náhradní vstupenku případně spotřebiteli vrátí to, co zaplatil. Nebudou-li vstupenky řádně dodány, doporučujeme spotřebiteli, aby kontaktoval společnost a dodání vstupenek reklamoval.

Pokud by společnost uváděla nepravdivé údaje, mohly být naplněny znaky klamavého konání, jež patří mezi nekalé obchodní praktiky. V takovém případě jí může být uložena sankce ze strany České obchodní inspekce, respektive dozorových orgánů v zemi sídla provozovatele. Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční subjekt se sídlem ve Švýcarsku mimo Evropskou Unii, nelze kontaktovat Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci, nýbrž dozorový orgán přímo v zemi sídla provozovatele.

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.2.2019 13:56, před 4 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.