Společnost


Elimat investment s.r.o.

Počet nahlášených stížností:21
Z toho za letošní rok:20
Stále v řešení:4
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

33%
67%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#30501Vrácení peněz za nevykonané služby

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

6 dnů 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
11.02.2019, před 5 měsíci

Irena Hildebrandtová

Znění stížnosti

Dobrý den,

již v lednu 2018 jsem zakoupila poukazy v celkové hodnotě 5.070 Kč od této společnosti.
Platba byla uskutečněna z účtu dne 12.2.2018.Od té doby mi poukazy několikrát prodloužily,až mi došla trpělivost.S paní na klientské lince jsem se domluvila, že bych chtěla vrátit peníze, měla jsem emailem kontaktovat vedení společnosti, což jsem učinila.Dle emailové zprávy od p. Pospíšilové, bylo schváleno vrácení hotovosti již v listopadu 2018.

Přes ujišťování a omluvy, mi doposud žádné peníze nepřišly.


Produkt

injekční lipolýza 1ml á 390,- zakoupeno 13 poukazů


Požadované řešení

vrácení finanční hotovosti


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
11.2.2019 11:36, před 5 měsíci

Pokud se smluvní strany dohodly na zrušení smlouvy od počátku, mají povinnost vrátit si plnění tak, jak si sjednaly. Strana, která takto nepostupuje, drží majetkový prospěch bez právního důvodu (právní důvod dohodou o zániku smlouvy odpadl), jednalo by se tedy o bezdůvodné obohacení. Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení.

Společnost je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Reakce společnosti

Publikováno
11.2.2019 13:09, před 5 měsíci

Dobrý den paní Hildebrandtová,

o Vaší situaci vím, dneska ráno jsem zrovna měla možnost ji řešit. Dnešním dnem Vám peníze budou zaslány, tak jak byly přislíbeny. Velice se Vám omlouváme za vzniklou situaci, paní Pospíšilová se opravdu snažila dělat vše, co bylo v jejich silách. Tímto snad bude situace uzavřena. Ještě jednou se velice omlouvám jménem celé společnosti. V případě jakýchkoliv pochybností či dotazů mne neváhejte kontaktovat na email: pr@elimat.cz

Petra Holanová

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.2.2019 15:28, před 5 měsíci

Společnost nám sdělila, že již došlo k vyřešení situace a k vrácení peněz. Spotřebitelku proto žádáme o potvrzení a uzavření stížnosti.


Irena Hildebrandtová

Uzavření stížnosti

Publikováno
17.2.2019 13:10, před 5 měsíci

Hodnocení:

Komentář: Společnost mi poslala peníze na účet hned po zveřejnění stížnosti. Tímto považuji věc za uzavřenou.děkuji