PENTA CZ s.r.o.

#30539Nekompletní objednávka

1 měsíc 1 den 21 hodin

12.02.2019, před 6 měsíci

Jiří Zvěřina

2. 8. 2018 jsme si objednali v probíhající akci sušičku ovoce G21 Paradiso big se šesti platy navíc. Tyto jsme nikdy neobdrželi. Na první okamžitou zprávu nikdo nereagoval, později se společnost zavázala plata dodat, následně uváděla, že momentálně nejsou skladem s dodáním po naskladnění nejpozději v říjnu 2018.
Dále společnost přestala komunikovat.

Objednávka č. 5180001842

Dokompletování akční objednávky.

12.2.2019 10:26, před 6 měsíci

Pokud bylo dodáno nekompletní zboží, jedná se o vadu. Má-li věc vady, může spotřebitel požadovat dodání chybějícího příslušenství zboží. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu.

Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy a spotřebiteli vznikne právo od smlouvy odstoupit dle § 2002 odst. 1 občanského zákoníku.

14.3.2019 07:03, před 5 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.