Vodafone Czech Republic a.s.

#30980Stížnost na postup řešení reklamace

2 měsíce 4 dny 5 hodin

27.02.2019, před 5 lety

Lenka Mlčáková

7.1.2019 jsme obdrželi upomínku na neuhrazené vyúčtování od společnosti Vodafone. Opetátor nás informoval o užívaných službách na SIM kartě, která byla déle než 7 let na tzv. nulovém tarifu a kterou fyzicky nemáme. Čerpány byly i tzv. služby třetím stranám. SIM karta byla před více než sedmi lety převedena na nulový tarif a z naší strany po celou tu dobu nepoužívána. Podali jsme proto ihned trestní oznámení. Na radu opetárotora jsme 9.1.2019 podali reklamaci vyúčtování, zaslali kopii trestního oznámení a požádali o pozastavení vymáhání (dostali jsme tedy obdobnou radu, jako paní Ondrušková zde, vyjádření VF 30.7.2018 16:18).
Vodafone reklamaci v plném znění zamítl, a to opakovaně. Dodnes nám nikdo nevysvětlil, proč byly aktivní tzv. rizikové služby (před převedením na nulový tarif byly blokovány). Zároveň zamítl i pozastavení vymáhacího procesu (bez vysvětlení). Dostali jsme radu, že škodu můžeme případně vymáhat po pachateli.
První část dlužné částky jsme uhradili 14.2.2019. Vodafone zbývající pohledávku v minulém týdnu předal inkasní agentuře - poplatek za to činí téměř 2 tisíce korun. Zbývající pohledávku na vyúčtování jsme zaplatili, poplatek inkasní agentuře ne. Zaslali jsme dnes další reklamaci.

Reklamace - [Případ: 190114-211561] [Případ: 190214-218541]

Prosím o storno poplatku inkasní agentuře.
Prosím o vrácení úhrady za platby třetím stranám - na SIM kartě byly původně blokovány na naši žádost, k odblokování došlo před více než 7 lety údajně automaticky provedením změny tarifu ze strany operátora, nebyli jsme o aktivaci rizikových služeb informováni.