Společnost


OKAY Holding a.s. (OKAY s.r.o.; JENA - nábytek, s.r.o.)

Počet nahlášených stížností:159
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:4
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

71%
29%
Toto skore je založeno na 57 stížnostech.

#32065Mobilní telefon-jednání

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 2 dny 23 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
14.04.2019, před 10 měsíci

Božena Stoklasová

Znění stížnosti

Dobrý den moje emoce od pátku vyprchaly ale pořád tuto situaci z Vaší prodejny nemohu nějak strávit.Abych začala od začátku před rokem mi dcera koupila ve Vaší prodejně v Poděbradech mobilní telefon CUBOT.Do té doby v pohodě.Před dvěma měsíci začal problém.Při volání se začala projevovat hlasitost bylo špatně slyšet bylo znatelné že je něco v nepořádku na vrchním reproduktoru tak jsem se rozhodla tuto závadu reklamovat v Nymburské prodejně.A tak vše začalo slečna měla problém s vyplněním kolega značně znaven ze zákazníků si sypal musli do misky ale to by bylo ještě v mezích i když by to nemělo být. Po měsíci mi přišla sms,že si mohu mobil vyzvednout.Mobilní telefon mi byla vyzvednout dcera ,která jen zírala bylo ji řečeno mobil není opraven a vada je zřejměv tom že si špatně čistím uši a tím závada vznikla.Tak že druhé kolo opět jsem vzala mobil a jela do Nymburka do Vaší prodejny.Tam jsem byla příjemně překvapena přístupem slečny.Příjemná milá sepsala se mnou novou reklamaci a další měsíc jsem čekala ve čtvrtek 11.4.mi přišla sms o vyzvednutí reklamace.V pátek jsem s dcerou a jejím přítelem dojeli do Vaší prodejny.Můžu Vám říct že jsme byli v šoku tak jak se k nám ten pán choval se zvýšeným hlasem.Reklamace nebyla uznána dobře mohlo se všechno vysvětlit normálně.Víte mobil potřebuji jak v soukromí ale dost v práci.Než k nám přišel seděl celou dobu za stolem a hlasitě s námi komunikoval.Byli jsme v šoku.Když jsem řekla že jeho chování je nevhodné že by mohl sejít k nám.Tak nám řekl co bych chtěla že reklamace není uznána a jestli ho chci opravit tak ať si sjednám soudního znalce který posoudí zda se jedná o reklamaci nebo ne.A dalším řekl pokud ho chci opravit ať nechám 1000,-Kč a uvidí se jest-li mi ty peníze budou stačit nebo budu ještě doplácet a nebo ať si koupím jiný.Víte jak jsem dotyčnému řekla pár let jsem pracovala jako prodavačka ale pokud přišel zákazník i kdyby se mi sebe více nelíbilo jeho jednání byla jsem příjemná tak i moje kolegyně.Tak věřte že do Vašeho obchodu již nikdy nepůjdu a taky o Vás nebudu mluvit v dobrém.Jest-li Vaše zaměstnance učíte než reklamaci vyřídit tak si kupte nový.Tak nevím co to bylo za chování.Stoklasová Božena


Požadované řešení

Myslíte,že mám změnit názor.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.4.2019 08:59, před 10 měsíci

Uplynulo-li od zakoupení a převzetí zboží více než 6 měsíců, musela by v případě soudního sporu spotřebitelka prokázat, že zboží bylo vadné při převzetí. Pokud tedy bylo rozhodnuto o reklamaci jako o neoprávněné, ale spotřebitelka se závěry reklamace nesouhlasí a dožaduje se nápravy, musí důvody zamítnutí reklamace rozporovat. Silným a přesvědčivým důkazem o tom, že reklamace nebyla vyřízena řádně, je posudek soudního znalce z oboru. Prokáže-li posudek nedůvodnost zamítnutí reklamace, má spotřebitelka právo požadovat nápravu nebo má možnost přímo odstoupit od smlouvy, protože její reklamace nebyla vyřízena řádně a včas. Odstoupením od smlouvy se závazek ruší od počátku a strany si vrátí to, co si plnily. Kromě toho má také spotřebitelka právo na náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací (tedy včetně proplacení znaleckého posudku). Seznam soudních znalců je možné vyhledat mimo jiné na webové adrese www.dtest.cz/soudni-znalci.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.

Vyjádření dTestu

Publikováno
17.5.2019 14:25, před 9 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.