#3232Nevyřízení reklamace

1 měsíc 2 dny 19 hodin

21.05.2014, před 10 lety

Jan Főrster

dnes jsem setkal s touto situací.

reklamoval jsem výrobek - zálohovací zařízení z důvodu nefunkčnosti-zařízení se zprovoznilo, ale nenačítalo vložené disky. Při převzetí byl vyhotoven protokol o reklamaci, kde bylo vyznačeno, že předávám kompletní produkt včetně adaptéru. Po měsíci mi byla reklamace zamítnuta z důvodu, že nebyl dodán originální adapter (reklamace se netýkala adaptéru, který dával požadované napětí). Stojím si za tím, že jsem do reklamace dal zařízení včetně originálního adaptéru tak, jak jsem ho zakoupil.

Při převzetí reklamace jsem namítal, že nebyla moje reklamace vyřízena, nicméně prodejce trval na tom, že oficiální servis zaslal protokol s tím, že adapter není originální. Na místě nebylo možné ani ověřit, jak domnělý originál vypadá, jelikož se zařízení již neprodává.
Napsal jsem tedy rukou na dokument - převzetí reklamace, že mi není vráceno reklamované zboží v původním stavu tedy s originálním adapterem.
Poté jsem ihned vložil zařízení opět do reklamace (jinak by dle prodejce nebylo možné věc vyřešit i když jsem argumentoval, že moji reklamaci defakto nevyřešili) s tím, že zboží mi bylo vydáno bez originálního adapteru. Prodejce argumentoval tak, že nyní mohou prověřit stav příjmu a zda opravdu jsem jim předal originál či nikoli a že to jak originál vypadá se dozví od výrobce.

můj dotaz zní:
1- nenechal jsem se zbytečně jednoduše vmanipulovat do neřešitelné situace?
2- byla moje první reklamace dořešena, když zařízení nebylo opraveno a v reklamačním protokolu se píše, že reklamace byla zamítnuta z důvodu neoriginálního adapteru
3- pamatuje nový OZ na to, zda se musí k reklamovanému zboží dodávat i např., adapter, který sám o sobě je funkční a jedná se spotřební zboží, které je snadno vyměnitelné?

děkuji moc

Jan Förster

zboží mělo být oficiálním sevisem(výrobcem) analyzováno a opraveno