Společnost


Alektum, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:57
Z toho za letošní rok:6
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

91%
9%
Toto skore je založeno na 12 stížnostech.

#32491Neoprávněné vymáhání

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 11 dnů 3 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
03.05.2019, před 2 lety

Andrea Hudíková

Znění stížnosti

Dobrý den,

dnes mi byl předán dopis od společnosti Alektum Group, která byl a zplnomocněna společností Uppsala Group (FIT UP), vymáhají po mně nesmyslnou částku ve výši 7.056 Kč.
Někdy v roce 2017 jsem začala chodit do fitness centra FIT UP na Černém Mostě za 499 Kč měsíčně, pak mi ale onemocněla dcera c hodit jsem již nemohla. Volala jsem tenkrát na FITUP a sdělila jim mou situaci, paní na recepci mi řekla, že to nebude problém zrušit, že se o to postará a ukončí mi smlouvu k zaplacenému měsíci.

Považovala jsem to tedy za vyřešené. Nepřišla mi žádná upomínka, nikdo nevolal, nic.

A teď mi po dvou letech přijde tento dopis. Mám dvě děti a výše fin. částky, kterou po mě vyžadují za něco, co jsem nevyužívala, je celá moje RD.


Požadované řešení

Zrušení vymáhání


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.5.2019 16:04, před 2 lety

Konkrétní zaměstnanec jedná jménem společnosti a při výkonu pracovní činnosti ji v podstatě zastupuje podle § 430 občanského zákoníku. Jestliže se proto zaměstnanec se spotřebitelkou domluvili na ukončení smlouvy, je takové právní jednání pro společnost závazné. Ukončením smlouvy tak došlo k zániku povinnosti platit vstupné.

Pokud je po spotřebiteli vymáhána částka subjektem, který není jeho původním smluvním partnerem, měla by mu společnost prokázat na základě jakého právní titulu po něm částku požaduje. Pokud došlo k postoupení pohledávky od určité společnosti, měla by tato společnost vydat společnosti ALEKTUM INKASSO, s.r.o. doklady o pohledávce, které jsou nutné k jejímu uplatnění. Tedy zejména doklad prokazující právní titul vzniku nároku na úhradu pohledávky. Spotřebitel může společnost informovat, že v případě prokázání právního titulu k úhradě pohledávky je ochoten svůj dluh splatit, v opačném případě, ať se společnost obrátí na soud, kde bude muset jako žalobce prokázat, že jí svědčí právo na úhradu předmětné pohledávky, v případě, kdy si je spotřebitel jistý neexistencí smlouvy.

Reakce společnosti

Publikováno
15.5.2019 15:12, před 2 lety

Společnost Alektum, s.r.o. je s dlužníkem v telefonickém kontaktu ohledně ověření jeho tvrzení u věřitele. Alektum, s.r.o. si vyžádá smlouvu od věřitele k prokázání smluvních podmínek způsobu ukončení smlouvy. V případě, že dlužník smlouvu nevypověděl písemnou formou podle sjednaných smluvních podmínek, tak věřitel považuje ústní tvrzení dlužníka o ukončení smlouvy za neprokázané a prostřednictvím inkasní agentury Alektum, s.r.o. bude trvat dál na úhradě vzniklého dluhu.

Alketum, s.r.o.

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.6.2019 07:20, před rokem

Žádáme spotřebitelku o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.7.2019 20:36, před rokem

Spotřebitelka již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.