G&T Group s.r.o.

#32738Prodávají PADĚLKY

15.05.2019, před 6 dny

Josef Doležal

koupil jsem si na stance www.gatio.cz celkem 2 trička Hugo Boss, a obě jsou evidentně padělané! Trčí z nich nitě, jsou špatně sešitá. Ani je nebudu vracet, aby je pak neprodlai nekomu jinému.
Na internetu mají více podobně špatných recenzí. Bohužel jsem si je měl přečíst dříve, než jsem objednal.

Hugo Boss pánské tričko v lososové barvě a to druhé v černé barvě.

Ať přestanou prodávat padělky. Když mi zboží dorazilo, tak jsem nevěřil vlastním očím!

15.5.2019 11:03, před 6 dny

Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány nebo které se dají od věci očekávat, je věc vadná. Má-li věc vady, může spotřebitel požadovat nápravu v podobě opravy věci nebo dodání nové věci. Není-li to možné, může odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel požadovat přiměřenou slevu.

Byl-li však zaslán padělek, jedná se o podstatné porušení kupní smlouvy a spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit podle § 2002 občanského zákoníku. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Ochranu práv duševního vlastnictví má jako dozorový orgán na starosti úřad Celní správy. Na tento úřad je možné se obracet s konkrétními podněty, pokud se setká spotřebitel s prodejem padělaného zboží či jeho nabídkou, a to prostřednictvím jejich internetových stránek zde: https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kontakty/Stranky/internetova-kriminalita.aspx