STABIL ENERGY s.r.o.

#32899Nevyplacený přeplatek za plyn

22.05.2019, před 3 měsíci

Vladimír Vachek

Od 28.12.2018 jsem u jiného dodavatele plynu. Smlouva se Stabil Energy s.r.o. skončila 27.12.2018. Nekomunikují telefonicky, pouze reagují na emaily (paní Renáta Vocílková) a neustále moji stížnost předávají svému fakturačnímu oddělení. Vyúčtování za loňský rok poslali a mám přeplatek 14593,-Kč, se splatností podle faktury dne 4.4.2019. Do dnešního dne jsem jej nedostal.

Faktura za sdružené dodávky plynu.

Vyplacení přeplatku na účet.

28.5.2019 10:55, před 3 měsíci

Nebyl-li přeplatek z vyúčtování vyplacen včas, měl by spotřebitel uplatnit reklamaci. V takovém případě je společnost povinna reklamaci vyřídit a písemně informovat spotřebitele o vyřízení reklamace do 15 kalendářních dnů ode dne doručení reklamace.

Za nedodržení lhůty pro vyřízení reklamace vyúčtování dodávky plynu náleží spotřebiteli náhrada ve výši 750 Kč za každý den prodlení, nejvýše však 7 500 Kč a za nedodržení lhůty pro vyřízení reklamace vyúčtování elektřiny ve výši 600 Kč za každý den prodlení, nejvýše však 24 000 Kč.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, může se spotřebitel obrátit na Energetický regulační úřad, jenž rozhoduje spory mezi spotřebiteli a obchodníky o splnění povinností ze smluv, jejichž předmětem je dodávka nebo distribuce elektřiny, plynu nebo tepelné energie.

29.5.2019 14:03, před 3 měsíci

Dobrý den pane Vachku,
děkujeme Vám, že jste se na nás obrátil prostřednictvím dTestu. Situaci se pokusíme co nejdříve vyřešit. Předpokládám že do 14 dnů by jste měl mát přeplatek na Vašem bankovním účtu.
Omlouváme se, děkujeme za shovívavost

30.5.2019 11:29, před 3 měsíci

děkuji za odpověď, ale odklad dalších 14 dní?
K dnešnímu dni je faktura na přeplatek již 56 dní po splatnosti.
A od podání reklamace na nevyplacený přeplatek uplynulo již 35 dní.(podáno 25.4.2019)

V.Vachek

30.5.2019 15:21, před 3 měsíci

Dobrý den, samozřejmě chápu Baši nespokojenost. Situaci jsem předala jak jsem slíbila a po dnešní kontrole jsem zjistila, že Váš přeplatek byl včera odeslán na Váš bankovní účet. Každým dnem jej tedy můžete očekávat.

31.5.2019 18:28, před 3 měsíci

Komentář: Dobrý den,
velmi Vám děkuji za pomoc.Přeplatek byl vyplacen na účet.

V.Vachek