Mountfield a.s.

#33424Klamání zákazníka stavem zásob na skladě

15.06.2019, před 5 lety

Jan Bína

v on-line obchodu jsem si 15.6. cca ve 14hodin vybral mobilní klimatizaci, prohlédl kde je tato klimatizace na skladě a pokusil se dovolat na pobočku na Kladně, kde měly být fyzicky 1-2kusy. V telefonu mi nahrávka zdělila, že bohužel telefonní spojení nefunguje.. využil jsem tedy chat na stránkách prodejce a tam mi paní sdělila, že zboží na Kladně je. Požadoval jsem tedy rezervaci zboží, než si pro něj přijedu. To mi paní odmítla s tím, že mám udělat objednávku na e-shopu s vyzvednutím na prodejně. Toto jsem provedl (č.o.9601621003) a vyrazil na Kladno zakoupit klimatizaci. Kolem 15hod jsem byl na prodejně, tam mi sice nejdříve strhli peníze z karty (podle objednávky) ale pak zjistili, že klimatizaci nemají skladem. Po debatě o tom, že mají klimatizaci stále skladem na stránkách e-shopu, a s přístupem typu" nemáme, přijďte až dostanete SMS s výzvou, jsem je požádal o písemné potvrzení, že klimatizace opravdu není skladem. Nastalo dlouhé hledání za přepážkou prodejce a pak jsem zastupci prodejny ukázal přímo na webových stránkách, že klimatizaci mají mít stále skladem 1-2kusy.

Moje ztráta tedy činí cca 2hodiny času, asi 50km ujetých autem a samozřejmě i ztrátu iluzí o solidnosti prodejce.
Žádám tedy nápravu stavu a kompenzaci ztrát.
Ještě přemýšlím jestli jsem se nestal obětí protiprávního jednání a sice uvedení v omyl a nekalých obchodních praktik, ale to už se rozhodne jinde.
Pěkný parný den přeji!
JB

Objednávací systém, počet kusů na skladě

Žádám tedy nápravu stavu a kompenzaci ztrát.
Kompenzaci Slevou nebo Slevovým kuponem nepřichází do úvahy... protože bych jej opravdu nevyužil.
Pěkný parný den přeji!
JB