Společnost


Alektum, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:57
Z toho za letošní rok:6
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

91%
9%
Toto skore je založeno na 12 stížnostech.

#33565Upomínací sms pro někoho jiného?

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

3 dny

Detail stížnosti

Publikováno
21.06.2019, před rokem

Martina Vítečková

Znění stížnosti

Dobrý den,

na synův telefon byla 18.6.2019 od Alektum s.r.o doručena sms o neuhrazeném dluhu u společnosti Westerfield International AG (číslo případu 183268).
Když pominu fakt, že synovi je 9 let, holítka (která podle informací zjištěných na internetu tato společnost nabízí) ještě opravdu nepotřebuje a žádný telefonní hovor na toto téma s nikým nevedl, je druhý nesmysl zaslání sms na telefonní číslo, které bylo aktivováno cca 10 dní před doručením sms upomínky. Nikdo jiný telefon nepoužívá.

Zřejmě se jedná o překlep, nebo nějaký relikt z minulosti, kdy toto telefonní číslo již někdo měl. Operátoři telefonní čísla běžně recyklují.

Každopádně požaduji, aby na synův telefon podobné sms již dále nepřicházely. Věřím, že skutečného dlužníka lze kontaktovat i jiným způsobem.

Děkuji.
M. Vítečková


Produkt

žádný není


Požadované řešení

Odebrání telefonního kontaktu od výše uvedeného případu č.183268, tj. ukončení jakékoliv komunikace od společnosti Alektum na synovo telefonní číslo.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.6.2019 06:05, před rokem

Pokud společnost žádá zaplacení údajného dluhu, musí prokázat, že k tomu má právní důvod. Spotřebiteli doporučujeme, aby společnost vyzval, aby mu doložila uzavření smlouvy, a aby dále prokázala, že zboží kupujícímu skutečně doručila. Pokud společnost zboží nedodala nebo pokud dokonce nebyla kupní smlouva uzavřena, není společnost oprávněna žádat zaplacení údajného dluhu.

Pokud je po spotřebiteli vymáhána částka subjektem, který není jeho původním smluvním partnerem, měla by mu společnost prokázat na základě jakého právní titulu po něm částku požaduje. Pokud došlo k postoupení pohledávky od určité společnosti, měla by společnost vydat společnosti ALEKTUM INKASSO, s.r.o. doklady o pohledávce, které jsou nutné k jejímu uplatnění. Tedy zejména doklad prokazující právní titul vzniku nároku na úhradu pohledávky - uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel může společnost informovat, že v případě prokázání právního titulu k úhradě pohledávky je ochoten svůj dluh splatit, v opačném případě, ať se společnost obrátí na soud, kde bude muset jako žalobce prokázat, že jí svědčí právo na úhradu předmětné pohledávky, v případě, kdy si je spotřebitel jistý neexistencí smlouvy nebo nedodáním zboží.

Reakce společnosti

Publikováno
24.6.2019 12:38, před rokem

Telefonní číslo bylo vyřazeno z databáze.

Alektum, s.r.o.


Martina Vítečková

Uzavření stížnosti

Publikováno
24.6.2019 13:16, před rokem

Hodnocení:

Komentář: Děkuji za kladné vyřízení.
S pozdravem
M. Vítečková