Alektum, s.r.o.

#34779Neexistující dluh

2 měsíce 1 den 5 hodin

13.08.2019, před 2 měsíci

Lucie Matějková

Dobrý den , dne 1/8/2019 mi přišla sms ohledně neuhrazeného dluhu ve výši 726kc , za nějaké objednávání holitek po telefonu. Prosím vás , nikdy jsme si nic po telefonu neobjednávala. Tudíž dluh není v žádném případě můj a rozhodně ho platit nebudu

Žádám okamžitě vysvětlení , proč na mě telefonní číslo chodí SMS ohledně vymáhání pohledávek , které nejsou moje. A taky okamžitě smazání mého čísla , jelikož žádné cizí čísla nezvedam a nikdy jsem si nic neobjednávala.

13.8.2019 16:47, před 2 měsíci

Pokud společnost žádá zaplacení údajného dluhu, musí prokázat, že k tomu má právní důvod. Spotřebiteli doporučujeme vyzvat společnost, aby mu doložila uzavření smlouvy, a aby dále prokázala, že zboží kupujícímu skutečně doručila. Pokud společnost zboží nedodala nebo pokud dokonce nebyla kupní smlouva uzavřena, není společnost oprávněna žádat zaplacení údajného dluhu.

Pokud je po spotřebiteli vymáhána částka subjektem, který není jeho původním smluvním partnerem, měla by mu společnost prokázat na základě jakého právní titulu po něm částku požaduje. Pokud došlo k postoupení pohledávky od určité společnosti, měla by společnost vydat společnosti ALEKTUM INKASSO, s.r.o. doklady o pohledávce, které jsou nutné k jejímu uplatnění. Tedy zejména doklad prokazující právní titul vzniku nároku na úhradu pohledávky - uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel může společnost informovat, že v případě prokázání právního titulu k úhradě pohledávky je ochoten svůj dluh splatit, v opačném případě, ať se společnost obrátí na soud, kde bude muset jako žalobce prokázat, že jí svědčí právo na úhradu předmětné pohledávky, v případě, kdy si je spotřebitel jistý neexistencí smlouvy nebo nedodáním zboží.

14.8.2019 13:33, před 2 měsíci

Není možné identifikovat případ bez sdělení jeho čísla.

Alektum, s.r.o.

19.9.2019 15:09, před 25 dny