Joanna Magdalena Piasta

#35163Odstoupení od smlouvy, nevrácená platba do 14 dnů

4 dny 19 hodin

29.08.2019, před 19 dny

Hana Němečková

Dne 7.8.2019 jsem objednávala zboží které mělo být doručeno do 3 až 7 dnů.Zboží nedorazilo,a tak jsem odstoupila od kupní smlouvy dne 15.8.Bylo by odpovězeno že berou na vědomí a do 14 dnů mi budou vráceny peníze tj.944kč na účet.
Paní od 14 dne urguji.Dnes dokonce s tím že pokud mi platba nebude zaslána do večera podám stížnost na ČOI.Odpověd dopoledne,byla opět že platba mi bude zaslána.
Jelikož má obchod i v recenzích s problémy navrácení platby tak mám obavy že si takhle mohu psát do nekonečna.

objednávku ID: 34762 Věšák s zrcadlem BRUNO - dubová barva

Ráda bych vrácení plné částky kterou jsem posílala obchodu předem na účet 944kč

29.8.2019 16:47, před 19 dny

Pokud smlouva byla uzavřena za pomoci prostředku umožňujícího komunikaci na dálku, může spotřebitel využít práva odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dní od převzetí věci. V souladu s evropskou směrnicí o právech spotřebitelů toto právo náleží i před převzetím zboží. Pokud spotřebitel odstupuje od smlouvy, je povinen o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musel spotřebitel prokázat, že od smlouvy odstoupil).

Prodávající je povinen vrátit spotřebiteli peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitel požadovat také zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Pokud podnikatel neposkytne České obchodní inspekci součinnost, má tento úřad možnost udělit podnikateli pokutu za přestupek. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese: www.adr.coi.cz

3.9.2019 12:13, před 14 dny

Spotřebitelka nám sdělila, že se věci již podařilo vyřešit. Stížnost proto uzavíráme.