Společnost


Čedok a.s.

Počet nahlášených stížností:96
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:2
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#35723Nemoc během dovolené v Kalábrii

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 6 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
25.09.2019, před 4 lety

Zdena Ochotná

Znění stížnosti

Dobrý den, ve dnech 9.9.2019 - 16.9.2019 jsme byli s manželem na dovolené v Kalábrii, konkrétně v residenci Le playe. Byli jsme v podstatě se vším spokojeni, až na naší delegátku M.N. V úterý 10.9.jsem dostala dost silný zánět do oka, manžel ihned ráno volal delegátce, aby nám pomohla situaci řešit, protože mluvíme pouze německy a Kalábrijci němčinu ignorují, takže jsme potřebovali, aby s námi delegátka dojela do nemocnice a tlumočila. To odmítla a řekla nám, abychom se obrátili na pojišťovnu, u které máme cestovní pojištění. To jsme udělali, na pojišťovně nám zjistili nejbližší nemocnici, ale neměli jsme odvoz. Delegátka nám řekla, ať si odvoz zajistíme na recepci hotelu - domlouvali jsme se s italskou recepční!! nakonec odvoz zajistili, řidič nás vysadil u nemocnice a odjel ! V nemocnici to vypadalo jak po nějakém válečném útoku, doktor jediný, a ten nám naznačil, že oční specialista u nich není, a řekl nám název nějakého města. Byli jsme s manželem úplně vyřízení, v cizí zemi, kde se s nikým nedomluvíte, bez jakékoli pomoci ze strany cestovní kanceláře. Nakonec manžela napadlo zajít do lékarny, pan lékarník kouknul na oko, pokýval vážně hlavou a prodal nám nějaké kapky a naznačil jak mám používat. Po dvou dnech kapky zabraly a mé oko se začalo rapidně zlepšovat. Veliká úleva, ale velké zklamání z přístupu M.N., která ani nezavolal zpátky, jak jsme u lékaře dopadli. Z pojišťovny nás druhý den kontaktovali a ptali se jestli nebudeme potřebovat převoz do ČR. Přístup N. mám s čím srovnávat, protože jsme byli loni v Řecku, kde si jedna turistka poranila nohu a delegátka p.K. jí nohu ihned ošetřila a pak s ní odjela k lékaři. Úplně samozřejmě !! Takže já si tímto stěžuji na neprofesionální přístup M.N.a žádám 2 000,- Kč jako odškodné. V ceně zájezdu jsme měli i služby delegáta a ty byly opravdu mizerné.


S pozdravem Zdena Ochotná


Požadované řešení

odškodné 2 000,- Kč


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.9.2019 07:59, před 4 lety

Pořadatel zájezdu, tedy cestovní kancelář, má dle § 2541 povinnost poskytnout zákazníkovi v určitých situacích tzv. pomoc v nesnázích.

Ocitne-li se po zahájení zájezdu zákazník v nesnázích nebo v situaci podle § 2539 odst. 2, poskytne mu pořadatel neprodleně pomoc, zejména tím, že mu sdělí údaje o zdravotních službách, místních úřadech a konzulární pomoci, je nápomocen se zprostředkováním komunikace na dálku a pomůže najít náhradní cestovní řešení.

Zavinil-li si zákazník nesnáze sám, může pořadatel za svou pomoc požadovat přiměřenou náhradu skutečně vynaložených nákladů.

Spotřebitel má možnost v případě nevyřešení sporu přímo s cestovní kanceláří obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.10.2019 14:07, před 3 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.