O2 Czech Republic a.s.

#36238Nepovolené stržení platby

18.10.2019, před měsícem

Jitka Radimecká

Dobrý den, při podpisu smlouvy s O2 jsme se domluvili, že platby budou prováděny přes internetové bankovnictví přímým převodem přes platební kartu. Tak to fungovalo až do současné doby. Dnes jsme s úžasem zjistili, že nám bez předchozího upozornění byla platba stržena z účtu, a to před splatností - datum splatnosti je 23. 10. 2019. Vzhledem k tomu, že máme se společností nevyřešené problémy od počátku srpna, chci se zeptat, zda na to má O2 nárok? A jak dále postupovat ve vztahu k O2? Jak si vůbec společnost může dovolit strhnout peníze za reklamované nefungující služby? Děkuji. Jitka Radimecká

Jedná se o vy)čtování za službu Multi, kde nám od prvopočátku nefunguje služba kvalitně a již to řešíme přes Vaše stránky, zatím bez konkrétních výsledků.

Požaduji konečné dořešení vztahů mezi O2 a mnou jako spotřebitelem. Služba není v dané kvalitě a svévolné stržení peněz za nefungující služby je pro mě neakceptovatelné. Požaduji vrácení peněz a konečné přiměřené řešení společností O2.

29.10.2019 09:00, před měsícem

Pokud spotřebitel s vyúčtováním služeb nesouhlasí, je třeba uplatnit reklamaci. Reklamaci na vyúčtování ceny je spotřebitel oprávněn uplatnit bez zbytečného odkladu, nejpozději do 2 měsíců ode dne dodání vyúčtování ceny za poskytnutou službu. Společnost je povinna vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu, nejpozději do 1 měsíce ode dne doručení reklamace. Doručení vyřízení reklamace musí být provedeno prokazatelným způsobem.

Pokud společnost reklamaci zamítne nebo uplyne lhůta pro její vyřízení, může se spotřebitel do jednoho měsíce ode dne doručení vyřízení reklamace (nebo uplynutí lhůty pro její vyřízení) obrátit na Český telekomunikační úřad s námitkou proti vyřízení reklamace (vzorový formulář je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3295/namitka-k-ceskemu-telekomunikacnimu-uradu-proti-vyrizeni-reklamace-sluzby-elektronickych-komunikaci).

6.11.2019 14:58, před měsícem

jak uvádí dTest - pokud nesouhlasíte s vyúčtováním za poskytované služby, je nutné uplatnit reklamaci. Co se týče plateb, pak samovolně může platba odcházet v případě, kdy máte na měsíční tarif, resp. na jeho úhradu, nastavené bankovní inkaso. Platba inkasem probíhá vždy před splatností faktury a nastavením inkasa u nás a v bance tento úkon potvrzujete. Datum splatnosti je nejzazší datum pro to, aby byla faktura uhrazena.

Blíže se k situaci bohužel nemohu vyjádřit, neboť nejsou uvedené žádné identifikační údaje.

S přáním hezkého dne

Jaroslav Neubauer
Guru pro Social Media, O2

Jitka Radimecká

6.11.2019 19:45, před měsícem

Dobrý den, situaci jsem nakonec řešila na kamenné pobočce. Zjistila jsem, že nebyla dodržena dohoda při podpisu dodatku, že nám bude upravena platba, namísto inkasa jsem chtěla platbu kartou. Následně jsme na pobočce toto opravili. Tímto bych tuto záležitost ukončila. Další problémy s vaší společností řeším jinde. Děkuji.

14.11.2019 17:03, před měsícem

Zdravím,

děkujeme za doplnění.
Za nás je tak možné stížnost uzavřít.

Miroslav Trčka
Guru pro Social Media, O2

15.11.2019 08:01, před měsícem

Na základě výše uvedeného stížnost uzavíráme.