#40755Neoprávněné strhávání plateb

26.03.2020, před 7 dny

Ludvík Němec

Dne 9.10.2019 jsem na stránkách singels 50.cz požádal o prémiove členství na 3 měsíce u kterého byla uvedena cena 2247kc, kterou mi společnost strhla z účtu 2.3.2020.
Dne 4.3.2020 jsem zaslal formulář o odstoupení od smlouvy a požádal o zrušení mého Prémiového účtu jakožto zrušení jakéhokoliv automatickeho prodloužení. Ve smlouvě z 9.10.2019 jsem se zavázal na trvání smlouvy na tři měsíce. Společnost be2 mi však trvání automaticky prodloužila do 7.5.2020.a stále mi chce strhávat z karty další platbu, kterou jsem zablokoval.
Prosím o radu, jsem povinnen uhradit prémiové členství do 7.5.2020.
Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Němec
Ještě zasílám odpověď be2 na mou výpověď.

děkujeme za Vaši zprávu.

Je nám velice líto, ale Vaše žádost o odstoupení od smlouvy nebyla zaslána v rámci ustanovené 14-ti denní lhůty.

Uvědomujeme si však, že si již nepřejete služeb svého VIP/Prémiového členství po vypršení uhrazeného období využívat a tímto Vám potvrzujeme, že prodloužení Vašeho hrazeného členství bylo již zrušené.

Vaše VIP/Prémiové členství vyprší k datu:
27/05/2020 a z Vaší strany již nebudou požadované žádné další poplatky.

Prémiové členství na tři měsíce v ceně 2247kc

Právní rada o odstoupení od smlouvy a jejího finančniho plnění.

26.3.2020 06:51, před 7 dny

Než dojde k uzavření smlouvy mezi spotřebitelem a společností, má společnost povinnost informovat spotřebitele o ceně nebo způsobu jejího určení za jedno zúčtovací období, kterým je vždy jeden měsíc, pokud je tato cena neměnná. Společnost má dále povinnost informovat spotřebitele o době trvání závazku a podmínkách ukončení závazku. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že spotřebitele řádně informovala. Pokud společnost spotřebitele o podmínkách smluvního vztahu řádně neinformovala, mohl by spotřebitel namítat neplatnost smlouvy, neboť byl uveden společností v omyl.

Ujednání o automatickém prodlužování smlouvy v situaci, kdy je uvedeno pouze v obchodních podmínkách, by bylo nutné vyhodnotit jako tzv. překvapivé ujednání dle § 1753 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to také ve světle stanoviska občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR ze dne 11. 12. 2013 se sp. zn. Cpjn 200/2013.

Spotřebitelovi doporučujeme, aby společnost prostřednictvím e-mailu informoval, že nebyl ze strany společnosti řádně poučen o smluvních podmínkách, tudíž byl uveden v omyl, a proto namítá neplatnost automatického prodloužení smlouvy. Spotřebitel by měl rovněž společnost informovat, že neměl v úmyslu platnost smlouvy prodlužovat, smlouva tudíž skončila uplynutím období, na které byla původně sjednána.

Ačkoliv podle našeho názoru dochází k zániku závazku již pouhým uplynutím původně sjednané doby, doporučujeme z preventivních důvodů spotřebiteli závazek (navíc i) vypovědět. Dle všeobecných obchodních podmínek společnosti be2 S.a.r.l. je možné smluvní vztah vypovědět. Výpověď by měla dle obchodních podmínek společnosti obsahovat následující údaje: úplné jméno, zemi, jejíž služby be2 využívá (zřejmě se jedná o zemi, ve které spotřebitel využívá službu), svou e-mailovou adresu zaregistrovanou u společnosti be2 a své uživatelské jméno (alternativně: šifru, která byla spotřebiteli přidělena). Tato výpověď by měla být dle obchodních podmínek společnosti zaslána poštou na adresu: be2 S.à.r.l., služby zákazníkům / ukončení, 13 rue du Commerce L-1351 Luxemburg, Luxemburg; nebo faxem na číslo 420 227203713. Nicméně z důvodu, že smlouva byla uzavřena přes internet, postačí (ač to obchodní podmínky neupravují), pokud bude výpověď zaslána na e-mailovou adresu společnosti (zakaznickyservis@be2.cz).

Kromě podání stížnosti prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz se může spotřebitel přidat také k našemu projektu Bojujeme proti neférovým seznamkám. Bližší informace a formulář lze nalézt na webu www.neferoveseznamky.cz.

26.3.2020 16:18, před 7 dny

prosím, kontaktujte nás v uvedené záležitosti přímo na adrese michal.hlavacek@be2.com

Mějte také na paměti, že naše emaily mohou být automaticky uložené ve Vaší Nevyžádané poště (Spam/ Junk). Zkontrolujte si proto prosím i tenhle adresář ve Vaší elektronické poště.

Děkujeme Vám.

Ludvík Němec

26.3.2020 20:29, před 7 dny

Dobrý den.
Jelikož jsem nebyl z vaší strany ve smlouvě řádně poučen o automatickém prodlužování, tudíž byl jsem byl uveden v omyl a proto namýtam na neplatnost automatického prodlužování smlouvy.
V žádném případě jsem neměl v úmyslu platnost smlouvy prodlužovat.
Smlouva tudíž skončila uplynutím obdobím na která byla původně sjednána.
Tímto žádám o ukončení plateb a potvrzení že nemám žádné pohledávky vůči vaší společnosti.
Děkuji Němec