Mountfield a.s.

10.05.2020, před 4 lety

Stanislav Oulehla

Dobrý den, dne 31.3.2020 jsem si koupil v prodejně Mountfield Jihlava motorovou pilu Oleo-Mac GS 520 v ceně 6000 Kč. Po jejím sestavení mi při zkoušce jejího prvního nastartování vypadla startovací kladka z ruky (lidově mi kladka kopla) a držadlo kladky narazilo do její umělohmotné nádrže (vyrobené z vysokohustotního polyethylenu) a tu prorazilo. Co mám zkušenosti toto "kopnutí" se stává u všech motorových pil, pila by měla být podle vyjádření reklamačního technika prvotně seřízena a odzkoušena výrobcem.
Pilu jsem hned druhý den odvezl na reklamaci, bohužel dne 3.4. 2020 mi byla pila vrácena s tím, že reklamace je neuznána s touto větou v rozhodnutí o reklamaci "Na součásti není žádná materiálová ani výrobní vada. Její stav je způsobený mechanickým poškozením."
S tímto já nesouhlasím, není přeci možné, aby při dodržení návodu na použití mohlo dojít k tomu, aby došlo k takovémuto poškození (startování proběhlo přesně podle návodu samozřejmě se zapnutým dekompresním ventilem). Všechny výrobky u kterých jsou startovací kladky by měly být na možnost "kopnutí" připraveny a toto by se stát nemělo.

Motorová pila GS 520

Reklamační oprava