Kaufland Česká republika v.o.s.

#42734Jednání ostrahy Nymburk

29.05.2020, před 4 lety

Eva Vidimová

27.5 v 15:48 v prodejně Kaufland Nymburk jsem použila bankomat (Moneta) k výběru hotovosti. Byla to částka 2000,00 Kč. Bohužel jsem si nevyžádala stvrzenku.
Při odchodu z prodejny jsem byla zadržena pracovníkem ostrahy prodejny s tím, že jsem podezřelá z neoprávněného výběru z bankomatu - částky 2000 Kč. Odvedl mě do jeho pracovní místnosti. Až do této chvíle vše v pohodě, při vědomí své neviny jsem předpokládala, že se to v klidu vyřeší. Údajně o tu samou částku přišla osoba, která vybírala hotovost přede mnou.
Pracovník ostrahy ale zřejmě nezná presumpci neviny. Jednal se mnou tak necitlivě, že jsem skoro hodinu v jeho pracovně prožila v pláči. K tomu podotýkám, že je mi 76 roků. Údajně přivolal policii, ale ta se při mé přítomnosti nedostavila.
I přes můj špatný psychický stav mě napadlo řešení: zavolala jsem do Monety, aby mě potvrdili výběr té částky. Ověření mé osoby probíhalo formou mnoha důvěrných otázek ke stavu mého účtu. Hlasitý hovor byla sice moje volba, ale k té jsem byla donucena snahou o vyřešení stresující situace. Byl mně potvrzen můj výběr částky 2000, a to v inkriminovanou dobu v 15:48 hod. Za neprofesionální považuji i to, že mě pracovník ostrahy požádal na závěr o půjčení telefonu k jeho hovoru s operátorem. Já jsem mu jej sice půjčila dobrovolně, ale v psychickém tlaku, v zájmu vyřešení té pro mě velmi stresující situace. Žádal od operátora Monety informaci k číslům bankovek. Ten dotaz byl podle mě také neprofesionální, odpověď samozřejmě nedostal. Toto lze ověřit, hovor s operátorem byl nahráván.
„Zlatý hřebík“ – celá akce trvala cca hodinu. Měla jsem v nákupu také zmrzlinu. Požádala jsem po svém „propuštění“ jednoho z pracovníků ostrahy o výměnu tohoto zboží. Bylo mně to odmítnuto, že je to zbytečné.
Pochvala patří milé paní vedoucí prodejny, k té jsem si šla stěžovat na jednání šéfa ostrahy. Slíbila, že vše prošetří. Dokonce mi donesla vyměněnou zmrzlinu až do auta.
Pracovníci ostrahy byli dva. Nevím, co si navzájem nadřízený a podřízený dosvědčí. Proto posílám také toto moje vyjádření a žádám nějakou satisfakci. Očekávám omluvu za toto necitlivé jednání nadřízeného ostrahy. Můj celkový dojem - potřeboval ukázat svoje ego na zranitelné osobě (žena, stáří 76 let). I za cenu toho, že ji psychicky týrá. Určitým projevem lidskosti by bylo třeba i to, kdyby mně sám hned na začátku vyšetřování navrhnul ověření u operátora banky, i když to není v jeho pracovních povinnostech.

Propustit tuto osobu - funkce šéf ostrahy. A pro mě nějakou omluvu za jeho jednání.