Společnost


BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:58
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#42971Čez bez starostí - pojištění v pracovní neschopnosti - odmítnutí pojistného plnění

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

11 hodin 19 minut

Detail stížnosti

Publikováno
08.06.2020, před 2 měsíci

Lucie Šišková

Znění stížnosti

pojištění uzavřeno 6/2015. po pěti letech placení připojištění (přes 8tis Kč) zamítnuto že diagnoza byla stanovena už před sjednáním pojištění a že se jedná o jednoznačnou výluku z plnění. Na to ale byla pojištovna při sjednávání pojištění upozorněna a klienta operátor převědčoval že není problém, že se pojištění vztahuje na jakoukoliv pracovní neschopnost trvající 30dní. požádáno o záznam hovoru při sjednávání pojištění. zatím neobdrženo. Nečestné jednání. Snaha už při sjednání upozornit na aktuální zdravotní diagnozy ale lékařskou zprávu pro sjednání pojištění nepožadovali. Vnucení produktu který tedy už v té době neměl šanci na pojistné plnění. nesprávné informace od operátora. Pojištění sjednáno v době kdy byl klient po operaci v pracovní neschopnosti (výměna kolenniho kloubu pravé nohy) a ptal se při podmínkách konkrétně na variantu pokud by v budoucnu musel podstoupit operaci i druhé nohy kde v té době byla zjištěna artroza také, ale indikováno k operaci bylo až v polovině roku 2019. Tedy 4 roky poté co klient sjednal připojištění a chtěl čerpat připojištění v pracovní neschopnosti. V tuto chvíli najednou pojišťovna vyžaduje detailní zprávu od lékaře a rozhodne se nezaplatit ani část z plnění, protože disagnoza byla stanovena u obou kolen už v roce 2014.POvažuji to za nečestné jednání, jelikož klient měl už před uzavřením připojištění snahu doložit lékařské zprávy ale ta to pro uzavření pojištění nevyžadovala.


Produkt

produkt ČEZ bez starostí - placeno 5 let


Požadované řešení

ze strany klienta požadováno/navrženo vrácení pojistného za 5 let pojištění (8 000 Kč). Argumentace tím, že pojištovna při uzavírání smlouvy nepožadovala detailnější informace ke zdravotnímu stavu na které klient ale sám operátorku upozornil.call centrum ČEZ který zprostředkovával pojištění kontaktoval klienta několikrát i v pracovní neschopnosti opakovaně nabízel tento produkt. Do telefonu si nechali odsouhlasit podmínky pojištění včetně výluk, přestože měl klient pochybnosti a opakované dotazy k tomu zda se jedná v jeho případě o vhodný produkt, když v budoucnu může jít s diagnozou na operaci a do pracovní neschopnosti s druhou nohou.
Komunikace s bankou se táhne už půl roku.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
9.6.2020 08:27, před 2 měsíci

V případě zamítnutí práva na pojistné plnění, může spotřebitelka požadovat zdůvodnění zamítnutí. Nesouhlasí-li s důvody zamítnutí, má možnost podat stížnost u u pojišťovny. Nebude-li spotřebitelka ani s tímto úspěšná, má možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů.

Je-li předmětem sporu smlouva o životním pojištění, je pro mimosoudní řešení sporu příslušný finanční arbitr. Finanční arbitr je oprávněný rozhodovat spory mezi spotřebitelem a pojistitelem nebo pojišťovacím zprostředkovatelem při nabízení, poskytování nebo zprostředkování životního pojištění. Řízení před finančním arbitrem je zdarma. Formulář k podání návrhu na zahájení řízení je možné vyhledat na webové adrese www.finarbitr.cz/cs/reseni-sporu/pruvodce-podanim-navrhu.html.

Společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s. se rozhodla nevyužít možnosti řešení sporů přes veřejný portál Vasestiznosti.cz. Nadále je ochotna s nespokojenými zákazníky komunikovat prostřednictvím své infolinky na telefonním čísle 234 240 234 nebo písemným kontaktem na adrese Boudníkova 2506/01, 180 00 Praha 8-Palmovka. Vzhledem k tomu, že je námi poskytovaná služba založena na principu dobrovolnosti, bude stížnost uzavřena.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.