Společnost


YOU.CZ s.r.o.

Počet nahlášených stížností:37
Z toho za letošní rok:23
Stále v řešení:2
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

50%
50%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#43441Vraceni zbozi - eshop fashionfashion.cz

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

3 měsíce 17 dnů 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
30.06.2020, před 5 měsíci

Andrea Brožková

Znění stížnosti

Dobrý den, 20.9.2019 jsem si na eshopu fashionfashion.cz (provozovane spol. YOU.CZ) objednala zbozi, ktere dorazilo, ale neodpovidalo pozadavkum, nepouzite zbozi jsem dle instrukci eshopu zaslala obratem na jejich adresu. Dosud nemam ani zbozi, ani penize a eshop prestal komunikovat.


Produkt

Krajkove dlouhe tehotenske saty - velikost S


Požadované řešení

Vraceni penez!


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.7.2020 12:07, před 4 měsíci

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitelka požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Zároveň má spotřebitelka v případě uzavření smlouvy distančním způsobem (např. na e-shopu, po telefonu atd.) ze zákona právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů od převzetí zboží. Toto je upraveno v § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. V souladu s evropskou směrnicí o právech spotřebitelů však může odstoupit od smlouvy ještě před převzetím zboží. Prodávající má dle ustanovení § 1832 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, povinnost vrátit bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od spotřebitelky na základě smlouvy přijal.

Jestliže nebude úspěšné ani řešení přes ADR ČOI, skutečně zbývá pouze řešení prostřednictvím soudu.

Reakce společnosti

Publikováno
1.9.2020 10:39, před 3 měsíci

Platba byla vrácena


Andrea Brožková

Reakce spotřebitele

Publikováno
1.9.2020 14:26, před 3 měsíci

Dekuji! Vse vporadku.