Společnost


UNI HOBBY, a.s.

Počet nahlášených stížností:12
Z toho za letošní rok:3
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#43512Špatné doporučení materiálu

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

1 měsíc 2 dny 12 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
02.07.2020, před rokem

Sabina Baďurová

Znění stížnosti

Dobrý den, dne 2.2.2020 čas platby je cca 11:30 hod jsme v prodejne v Hodoníně nakoupili vinylovou podlahu. Radili jsme se s panem v oddělení podlah co je dobre pod vinyl dat. Poradil nám izolační podložku, kterou jsme zakoupili o 4 dny později tedy 6.2.2020. Podložku jsme pracně vylepovali po celém bytě abysme to měli co nejlépe udělané jako nám doporučil odborník na prodejne UNI HOBBY a na to se potom položila vinylova zacvakavaci podlaha. V této době se nám asi na 4 místech podlaha začala proslapovat. Zacali jsme tedy zjišťovat proč se tak děje od známých a dnes jsme tedy i byli znovu na prodejne v Hodoníně a jiný pan a naši známí co tomu rozumí nám řekli ze tato podložka pod vinylovou podlahu v žádném případě nepatří! Pánovi na prodejne jsme přímo ukázali co nám jiný pan doporučil a řekl nám ze to určitě nema byt pod vinyl ale pod plovoucí podlahu.
Vím ze tohle muže byt slovo proti slovu a na žádné uctence tuto radu nemáme napsanou a nemůžeme ji tedy reklamovat, ale co v této situaci máme dělat? Pravděpodobně nám nezbývá nic jiného než podlahu vyloupat, oddělat podložku která taky stala nějaké peníze a pak nad tím strávit další hodiny a hodiny času a práce! Máme kompletně nově udělaný byt, na podlaze leží nova kuchyně, kotel, veškerý nábytek... Nejde ani tak o peníze jak o ten čas a práci kterou nám nikdo nezaplatí! Jak můžeme tuto situaci řešit připadně jestli pro nás mate nějaké řešení? Nikomu nechceme dělat žádné problémy, ale nám momentálně jeden velký problém nastal s věřte, ze do vaši prodejny jezdíme velmi často a radi a mysleli jsme ze u vás pracuji opravdoví odborníci co nám dobre poradí, ale tohle je tedy jeden velký průšvih!
Předem děkuji za zpětnou vazbu
Baďurová, Plch


Produkt

Vinylova podlaha dub toscana, na uctence napsáno izolační podložka DECOR


Požadované řešení

Oprava problému nebo finanční nahrada


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
5.8.2020 10:01, před 12 měsíci

Dle ustanovení § 2950 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, platí, že kdo se hlásí jako příslušník určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu nebo jinak vystupuje jako odborník, nahradí škodu, způsobí-li ji neúplnou nebo nesprávnou informací nebo škodlivou radou danou za odměnu v záležitosti svého vědění nebo dovednosti. Žádat lze tedy náhradu zničené podlahy, byla-li zničena v důsledku použití nesprávného typu podložky.

Co se týká podložky, je možné podle našeho názoru dojít k tomu, že se tato věc nehodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí [k tomu viz ustanovení § 2161 odst. 1 písm. b) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník]. Věc tedy nemá sjednanou jakost a spotřebitel má nárok uplatňovat práva z vadného plnění v rámci reklamace.

V rámci nároků, které přicházejí pro řešenou věc do úvahy, je možné buď uplatnit nárok na odstoupení od smlouvy, anebo uplatnit nárok na přiměřenou slevu z kupní ceny. Nárok na odstoupení od smlouvy zahrnuje i odstranění věci (tj. demontáž) prodávajícím (a na náklady prodávajícího).

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Reakce společnosti

Publikováno
5.8.2020 11:12, před 12 měsíci

Hezký den,

podložky jsou vyrovnávací v řádech milimetrů a neměly by mít takový vliv na prošlápnutí podlahy. U Laminátových nebo vinylových podlah je nutné mít vyrovnaný podklad.
Potřebujeme tedy doložit, jaký byl podkladový povrch, jak byl použit materiál na vyrovnání a jakým způsobem byl podkladový povrch vyrovnán.
Dále potřebujeme i dokumentaci, zdali byla správně položena vinylová podlaha.

Děkujeme.

S pozdravem

Za UNI HOBBY, a.s.


Sabina Baďurová

Uzavření stížnosti

Publikováno
5.8.2020 11:48, před 12 měsíci

Hodnocení: