Společnost


Globalmall s.r.o.

Počet nahlášených stížností:72
Z toho za letošní rok:6
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#43923Nevrácení peněz za uznanou reklamaci

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

12 dnů 4 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
24.07.2020, před 9 měsíci

Jan Fojtík

Znění stížnosti

byla dodána smršťovací zahradní flexi hadice Modrá 45 M, kód KX51. Hned při prvním napuštění došlo k protržení hadice. Zboží jsem formou Reklamačního formuláře poslal zpět s žádostí o zaslání peněz.Po několika urgencích a příslibech jsem obdržel pouze částku 99,00Kč - poštovné za vrácení zboží. Marně urguji vrácení částky 539,00Kč na hadici.


Produkt

smršťovací zahradní flexi hadice - kód KX51


Požadované řešení

vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
24.7.2020 11:29, před 9 měsíci

V případě reklamace, kde je lhůta určována § 19 odst. 3 zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, je nutné vyřízení reklamace vč. případného vrácení peněz vyřídit ve lhůtě 30 dnů od uplatnění reklamace.

Společnost je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
5.8.2020 15:51, před 8 měsíci

Spotřebitel nás informoval, že došlo ke smírnému vyřešení sporu. Z tohoto důvodu stížnost uzavíráme.