Společnost


#EXPERT4YOU s.r.o.

Počet nahlášených stížností:134
Z toho za letošní rok:61
Stále v řešení:3
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#43931Nedodané zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 1 den 19 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
24.07.2020, před 3 měsíci

Daniel Čech

Znění stížnosti

Dne 5.5.2020 jsem si prostřednictvím eshopu www.icell.cz (který provozuje společnost #EXPERT4YOU s.r.o.) objednal zboží "6 ks Ochranná fólie na LCD displej pro Garmin Edge 520". U daného zboží bylo uvedeno, že je skladem. Dle potvrzení, které jsem od eshopu obdržel, byla má objednávka ze strany eshopu dne 5.5.2020 přijata. Ihned po objednání jsem zboží vč. poštovného uhradil. Do dnešního dne jsem zboží neobdržel. Na má emailové dotazy eshop nereaguje, telefonní číslo uvedené na stránkách eshopu neexistuje. Do eshopu jsem napsal i email týkající se odstoupení od smlouvy, ve kterém jsem eshop vyzval k vrácení peněz, ale ani na ten jsem neobdržel žádnou reakci.


Produkt

6 ks ochranná fólie na LCD displej pro Garmin Edge 520


Požadované řešení

vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.7.2020 22:41, před 3 měsíci

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje doda-tečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
26.8.2020 09:41, před měsícem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.