Společnost


#EXPERT4YOU s.r.o.

Počet nahlášených stížností:134
Z toho za letošní rok:61
Stále v řešení:3
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#44041Nedodane a zaplacené zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 7 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
29.07.2020, před 3 měsíci

Jana Čeřovská

Znění stížnosti

dne 8.7. jsme zaplatili za ochranné pouzdro pro telefon Samsung Galaxy A20e-černé. Uhradili jsme částku 248,- Kč na účet zaslaný firmou I.cell.cz, ale zboží jsme neobdrželi.

nejde ani o výši částky, ale jsme firma a mám problémy s tím se tady účetně vypořádat a pak si myslím, že je to nehorázná drzost něco nabízet, vzít si peníze a pak nereagovat.

Pokud nebude pouzdro dodáno, tak požadujeme vrátit peníze na účet naší firmy.

Děkuji.

Jana Čeřovská, VÚKV a.s.,


Produkt

33107 Antishock odolné HYBRID ochranné pouzdro pro Samsung A20e-černé


Požadované řešení

v první řadě jsme požadovali to zboží-tedy ochranné pouzdro. To preferujeme, ale nebudeme čekat donekonečna. Ráda bych měla vyřešeno tak do 10 dnů.

V případě nedodání - vrácení peněz na účet firmy.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.7.2020 10:28, před 3 měsíci

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.8.2020 17:48, před měsícem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.