PPL CZ s.r.o.

#44088Nejezdí na adresu, doručuje do výdejniho místa

31.07.2020, před 6 dny

Alexander Šedivý

Po mé stížnosti na číslo společnosti mi bylo řečeno že mě volal na telefon a že to mají ověřené v systému. Na telefonu ale žádný hovor nemám a řidič u nás nebyl a nezvonil. Je evidentní že společnost trpí nedostatkem dobrých pracovníků a tak kryje vlastní lidi. svým přístupem překonávají služby České pošty

doručení zásilky číslo 220-042-92484

Zlepšení by bylo přístup k hovorům řidičů a jejich záznam.

31.7.2020 12:57, před 6 dny

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Pokud však smlouvu o přepravě uzavíral se společností prodávající, je za včasné doručení zboží odpovědný právě on, protože povinnost dodat zboží je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání, tj. standardně do bydliště spotřebitele. Prodávající je v takovém případě také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.