HUMANIC CZ spol. s r.o.

#45627Neuznaná reklama

17.10.2020, před 3 lety

Michal Tůma

18.6.2020 jsem v prodejně HUMANIC v obchodním centru Chodov zakoupil bílé volnočasové polobotky Lacoste s cenovkou 2499 Kč. Dal jsem na radu prodávající s tím, že mají dobré zkušenosti a obuv opravdu vydrží. Zároveň s obuví jsem zakoupil na doporučení i sprej na údržbu. Začátkem září 2020 jsem při pravidelné běžné údržbě zjistil drobnou prasklinu ve svrchním materiálu obuvi - přesně v ohybu špičky, tam kde je bota nejvíce namáhaná. Obuv jsem okamžitě přestal používat a 19.9.2020 ji donesl na prodejnu na Chodově k reklamaci.
Velké překvapení mě však čekalo při vyzvednutí obuvi - pracovnice, která mi obuv předávala mi sdělila, že mi zalepili podešev, ale prasklina vznikla prý mou chybou, protože "vrchní materiál není vůbec ošetřovaný - snad i praný" jak stálo na protokolu. Nevěřil jsem vlastním očím a požadoval vysvětlení, protože o obuv jsem se staral poctivě (údržba minimálně 2x měsíčně, sprejem a přesně dle doporučení prodávající - koneckonců u bílých bot to ani jinak nejde, protože jinak jsou špinavé). Praní obuvi mohu absolutně vyloučit - nikdy jsem žádné boty nevypral. Vrchol všeho byl, když mi tatáž pracovnice sdělila, že sprej který jsem používal je pro mou obuv nevhodný.
S vysvětlením a výsledkem reklamace jsem velmi nespokojený a nehodlám to nechat jentak být - jednak kvůli ceně obuvi, ale zejména kvůli přístupu prodejny. Cítím se značně podveden, když mi jedna zaměstnankyně prodá výrobek přímo na péči o zakoupené boty, a následná reklamace je mi zamítnuta, protože jsem používal doporučený sprej, který se na mou obuv vlastně vůbec nehodí...
Rád bych vše vyřešil smírnou cestou, ale pokud to nebude možné, hodlám se dále bránit... Na koho se v takovém případě mohu obrátit? Děkuji, Michal Tůma

Bílé polobotky Lacoste

Výměna za nový bezvadný kus nebo vrácení kupní ceny