České dráhy, a.s.

#45732Nenávaznost vlaků

36 minut 1 sekunda

23.10.2020, před 3 lety

Lenka Růžičková

Dobrý den. Dnes (23.10.2020) cestuji vašemi vlaky z Plzně do Milevska. Tato cesta je sama o sobě vzdy nadmiru zdlouhava, zvlaste po poslednich zmenach, kdy pri přestupu v Ražicích musim cekat 20minut na navazující spoj, který ma vetsinou jeste zpoždění. Každopádně dnes jsem vyjížděla z Plzně v 10:03h. S tím, že je ve Strakonicích výluka a do Ražic přijedu asi tak tři minuty po tom, co má odjíždět spoj z Ražic do Milevska. Ještě jsem se s průvodčí ve vlaku na Strakonice tazala, zda na mě vlak v Ražicích může počkat těch pár minut. Bylo mi řečeno, že ano, vlak však nepočkal. Takže abych to shrnula, misto roho, aby na mě přípojný vlak počkal minutu, tady teď já musím čekat dvě hodiny na další spoj. A z cesty, co trva běžně cca 2h a 20h. se rázem staly hodiny 4 a 20min. A já se Vás ptám proč? To je to takovy problém, naplánovat vlaky o pár minut jinak, aby na sebe navazovaly a nekomplikovalo to lidem život? O tom, že věčně ve vlaku, kde má, nefunguje wifi, je někde nějaká výluka nebo se vlak markantně zpožďuje, ani nemluvím. Jsem silně rozhořčena.

Nenavaznost spojů

Naplánovat výluku a spoje tak, aby navazovaly a neprodlužovala se lidem zbytečně cesta o X hodin.