Content for Mobile

#46365Platba přes internet

2 dny 10 hodin

21.11.2020, před 2 dny

Eva Žizková

Omylem jsem se dostala na stránky této společnosti a po kliknutí už ani nevím na co mi to zařídili u O2 platbu přes internet 99 Kč na týden . Okamžitě jsem to u společnosti zrušila, oni mi to hned potvrdili , nicméně platba přes internet byla v posledním vyúčtování inkasována.
Dnes jsem se chtěla informovat na jejich stránkách co vlastně nabízejí a znova mě přihlásili za 99.- na týden. Hned jsem to zrušila ale obávám se že v příštím účtu bude zase tato platba . Chtěla bych vědět zda je možné takto jednoduše nastavit platbu přes internet ,aniž by zákazník se k jejich službám závazně přihlásil. Děkuji za prošetření a informaci.

Vrácení Kč 99.- která byla zinkasována a a zrušit novou která byla zavedena dnes.

21.11.2020 16:12, před 2 dny

Pokud prodávající požaduje platbu za službu, kterou spotřebiteli dodal, ačkoli si ji spotřebitel neobjednal, mohly být naplněny znaky agresivní obchodní praktiky, jež patří mezi zakázané nekalé obchodní praktiky podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Spotřebitel by v takovém případě mohl žádat náhradu škody, která mu vznikla v souvislosti s porušením zákonné povinnosti ze strany prodávajícího.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt z Kypru, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v smírného řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.

Užitečné informace nalezne spotřebitel taktéž na webové adrese: http://www.platmobilem.cz/pro-verejnost/reklamace-sluzeb-hrazenych-pres-plat-mobilem