Společnost


UrbanTrend s.r.o.

Počet nahlášených stížností:108
Z toho za letošní rok:13
Stále v řešení:23
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#47647Nedodané zboží

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

3 dny 7 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
13.01.2021, před 3 dny

Jana Kellnerová

Znění stížnosti

Dne 13.10.2020 jsem učinila objednávku. Zboží mi nebylo dodáno ani po 60dnech do dnešního dne. Když kontaktuji zákazníckou podporu emailem, nikdo neodpovídá. Potřebuji na vypsaní reklamačního formuláře reklamační číslo, ale jelikož mi nikdo neodpovídá aby ho mohli přidělit, tak nelze splpnit podmínky reklamace. Kontakt emailem již poněkolikáté bez odpovědi.


Produkt

Dámské crocs pantofle - Red / 40 37827559-red-40


Požadované řešení

Vrácení peněz za nesplnění podmínek dodání. Zboží nemám, proto požaduji vrácení peněz.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.1.2021 15:15, před 3 dny

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Platil-li spotřebitel při nákupu přes internet platební kartou a obchodník nedodá objednané zboží, může spotřebitel využít bankovní nástroj zvaný chargeback. S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. Spotřebitel by měl co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem atd.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Pokud podnikatel neposkytne České obchodní inspekci součinnost, má tento úřad možnost udělit podnikateli pokutu za přestupek. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese: www.adr.coi.cz

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.